Son Dakika
07 Aralık 2019 Cumartesi

Ülkü Ocakları’ndan PKK Heykeli Protestosu

19 Ağustos 2014 Salı, 03:40

Ülkü Ocakları İstanbul Başkanlığı, Diyarbakır Lice’de terör örgütü PKK’nın ilk silahlı eylemini yapan Mahsum Korkmaz’ın heykeline ilişkin basın açıklaması yaptı.

Edirnekapı Şehitliği’nde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup şehit olan askerler için dua etti. Edilen duaların ardından Ülkü Ocakları İstanbul Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım bir basın açıklaması yaptı.

Diyarbakır Lice’de terör örgütü üyesi Mahsum Korkmaz’ın heykelinin bir an önce kaldırılması gerektiğini ifade eden Ahmet Yiğit Yıldırım, “Diyarbakır’da bir hainin heykeli dikilerek bu açılım sürecine yeni bir tanesi eklenmiştir. Edirnekapı Şehitliğimizde binlerce kefensiz şehidimiz yatmaktadır. Bu şehitler vatanlarını savunmak için toprağa düşmüşlerdir. Terör örgütlerinin şehit ettiği şehitlerimizin bugün kemikleri sızlıyor. Bugün heykeli dikilen teröristler bebek katilleridir. Bizim canlarımızı almış vatanımızı bölmek isteyen kişilerdir. Bunlara karşı asla müsemma gösterilmemesi gerekmektedir. Bu heykelin bir an önce ivedilikle hatta bu gece yerle yeksan edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde şehitlerimizin kemikleri sızlamaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamanın ardından grup Eyüp Sultan Camii’ne giderek burada akşam namazını kıldı.

OĞUZCAN YAZAR / İHA


pkk bing%C3%B6l festival Ülkü Ocakları PKK Heykeli İçin Sokağa Çıkıyor

mahsum korkmaz Ülkü Ocakları PKK Heykeli İçin Sokağa Çıkıyor

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.