Şehit Ailelerinden Terörist Heykeline Tepki

18 Ağustos 2014 Pazartesi, 14:48

Açılım süreci kapsamında ellerini kollarını sallayarak ortalarda dolaşan PKK’lı unsurlar Diyarbakır’da terörist heykeli dikerek adeta meydan okudular. Olayın duyulması için tüm basını çağıran PKK, Türkiye’nin gündemine girmeyi başardı.

Olayla ilgili devlet makamlarından net bir açıklama gelmemesi ise vatandaşları kızdırdı. Şehit aileleri ve şehit yakınları ise yaşananlar karşısında “sabredecek zaman kalmadı” açıklamasında bulundular.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Diyarbakır Lice’de terör örgütü PKK üyesi Mahsum Korkmaz’ın heykelinin derhal yıkılmasını istedi.

şehit-aileleri

Dernekten yapılan açıklamada, Diyarbakır Lice’de terör örgütü PKK üyesi Mahsum Korkmaz’ın heykelinin dikildiği iddia edildi.

Şehit aileleri ve gazilerin, terörün bitmesini, ülkeye huzur ve güvenin gelmesini her zaman istedikleri belirtilen açıklamada, şehit aileleri ve gazileri rencide etmeden, terörün bitirilmesine yönelik adımların, vicdanları sızlatmayan her girişimin yanında olunduğu ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ülkemizin geleceği için yeri geldi bağrımıza taş bastık, sabır sınırlarımız zorlansa da soğukkanlılığımızı asla yitirmedik. Bölücü terör örgütü mensuplarının heykelinin, her karışında kanımız olan vatanımıza dikilmesine asla tahammül edemeyiz. Şehitlerimizi mezarlarında ters döndüren heykel derhal yıkılmalıdır.”

pkk-bingöl-festival

mahsum-korkmaz

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz