Son Dakika
09 Aralık 2019 Pazartesi

Muharrem İnce’den Adaylık Açıklaması

18 Ağustos 2014 Pazartesi, 14:35

CHP’nin olağanüstü kurultay kararı almasından sonra gözler aday olacak kişilere çevrildi. Deniz Baykal tarafından desteklenen Muharrem İnce bugün yaptığı basın açıklamasıyla adaylığını resmen ilan etti. İnce’nin önümüzdeki günlerde kendisiyle hareket edecek ekibi oluşturması ve seçilmesi durumunda yönetimde yer vereceği isimleri tanıtması bekleniyor.

İşte İnce’nin konuşmasından önemli satır başları;

Ben partinin evlatlarını korumak istiyorum. Değişiklikler örgüt yöneticilerini ve parti evlatlarını perişan edecektir onları bir kaşık suda boğacaktır.

15 günde kurultay yapıyorlar, korkularını hissediyorum ve zaten onun için adayım. Baskın bir kurultay yapılıyor; seyirci almadan, partili olmadan, milletten kaçarak sinema salonu gibi bir salonda kurultay yapılıyor. Tüm üyelere ve delegelere sesleniyorum bu partide beni genel başkan seçerseniz ilk işim tüzüğü değiştirmek olacak. Partide demokrasi olacak. Bırakın yüzde 15 kontenjanı arttırmayı o kontenjanı kullanamayacağım. Siyasi partiler yasasında olan yüzde 5’i kullanacağım.

muharrem-ince-adaylık

Tüzükteki 15’i de kaldıracağız. 27 milletvekili yapar yüzde 5. O da siyasetten yasaklılar içindir, memurlar içindir, akademisyen içindir. 27 kişi çok bile genel başkana. Mevcut yapının yüzde 15’in yetmediğini bunu da arttırmak istediğini görüyorum.

“TIPIŞ TIPIŞ DEĞİL KOŞA KOŞA GİDECEK”

Parti içi bütün seçimler üyelerle hakim gözetiminde olacak. Delegelik sistemi değil artık üyelerle ön seçim olacak. Partili hiçbir üye kapılarda adaylık için beklemeyecek. Bütün adaylıklar üye bazında belirleneceği için partili sandığa tıpış tıpış değil koşa koşa gidecektir.

“KOLTUĞA YAPIŞIP KALMAK YOK”

CHP’nin geleneği olan güçlü genel sekreterlik makamını yeniden oluşturacağım. İlk iki seçimde partiyi birinci yapamayan genel başkan istifa etmiş sayılır hükmünü koyacağız. O koltuğa yapışıp kalmak yok. İlk iki seçimde hangi genel başkan olursa olsun partiye birinci yapamayan genel başkan gider. Otomatikman istifa etmiş sayılır.

“PARTİ ÇEKECEK O RESTİ”

Kötü gidişe dur demeliyiz. Tayyip Erdoğan çıkıp diyor “ Birinci çıkamazsam istifa ederim” diyor. O resti siz çekin. Çekemediğiniz için yüzde 5 gidiyor. Parti tüzüğü meydan okuyacak. Bundan sonra Muharrem İnce değil parti çekecek o resti. Bu meydanı okumadan CHP iktidar olamaz.

2015’te biz iktidar olacağız diyorsanız, vicdanınız ve aklınız öyle söylüyorsa söyleyecek bir şeyim yok. Olur bu. Hatalar oldu bunlar giderildi diyorsanız umudun peşine düşün. Bunları yenelim Türkiye’yi rotasına yeniden oturtalım.

Seçim akşamı eve erkenden gitmeyelim. Genel merkezin ışıklarını hemen kapatmayalım. Şenlik yeri olsun genel merkezin önü. Ben siyasette katılımı adil paylaşımı ve devlette saydamlığı hedef gören bir CHP’liyim. Kendi içinde demokrasiye gerçekleştirmiş CHP’nin kısa sürede milletin gönlüne gireceğine inanıyorum. Ama bu yönetim anlayışımla bunları mümkün görmüyorum.

KILIÇDAROĞLU’NDAN İLK YORUM!

Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağıyla Atatürk Havalimanı’na gelen Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, “Muharrem İnce’nin genel başkan adaylığı”na ilişkin sorusunu, “Gayet güzel arkadaşlar, gayet güzel” diye yanıtladı.

Ayrıca Nevşehir’de toplanan CHP’li il başkanları yarın Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yapacak.


muharrem ince3 Kılıçdaroğlu Kurultay Kararı Aldı

chp Kılıçdaroğlu Kurultay Kararı Aldı

chpde muhalifler Kılıçdaroğlu Kurultay Kararı Aldı

bah%C3%A7eli k%C4%B1l%C4%B1%C3%A7daro%C4%9Flu Kılıçdaroğlu Kurultay Kararı Aldı

emine %C3%BClker tarhan1 Kılıçdaroğlu Kurultay Kararı Aldı

muharrem ince2 Kılıçdaroğlu Kurultay Kararı Aldı

chp kurultay Kılıçdaroğlu Kurultay Kararı Aldı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.