Son Dakika
07 Aralık 2019 Cumartesi

Teröristler Silahlarla Festivala Katıldı !

17 Ağustos 2014 Pazar, 15:59

Skandal üzerine skandal…Mehmetçiği şehit eden teröristlerin başı olan Mahsum Korkmaz’ın heykelinin törenlerle açılmasından sonra bir rezalet daha yaşandı. Bingöl’de BDP’nin (yeni adıyla DBP) düzenlediği festivale, PKK’lı teröristler silahlarıyla katıldı, TSK seyretti !

HaberDokuz / Özel Haber

PKK GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Açılım süreci kapsamında adeta dokunulmazlık kazanan PKK’lı teröristler Bingöl Kara Cehennem Ormanları bölgesinde düzenlenen Karacehennem Festivali’ne ellerinde silahlarla katıldılar.

Bingöl’ün Karlıova ilçesine 30 kilometre mesafede yapılan festival PKK’nın siyasi uzantısı olan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) tarafından organize edildi. Festival akşam saatlerinde başladı. HDP’li milletvekillerinin yanı sıra çeşitli STK’lardan da katılımcıların olduğu festival PKK’nın gövde gösterisine dönüştü.

pkk bingöl festival 2

ELLERİNDE SİLAHLARLA FESTİVAL ALANINA GELDİLER

Gecenin ilerleyen saatlerinde festival alanına ellerinde silahlarla 30 kadar PKK’lı terörist geldi. Festivale katılanların alkış ve tezahüratlarla karşıladığı PKK’lılar açılım sürecinden dolayı basına müdahale ederek, görüntü almalarını engellediler.

PKK’lı grup adına konuşma yapan Zagros Zilan kod adlı terörist “Bugün bu halkın buraya toplanmasının bizim için özel bir anlamı var. Bugün Kürt halkının yeniden diriliş günüdür. Onun için partimiz adına Kürt halkını selamlıyoruz” dedi.

Ellerinde uzun namlulu silahlarla herkesin gözü önünde festivale katılan PKK’lı grup hiçbir şey olmamış gibi yine alandan ayrıldılar.

ASKER NEREDE !

Yaşanan bu olaydan sonra bölgedeki emniyet güçlerinin ne iş yaptıkları merak konusu oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bu olayları görmezden gelmesinin anayasal bir suç olduğu yorumları yapıldı. Olay sonrasında güvenlik güçlerinin herhangi bir takip bile yapmaması skandalın diğer boyutu olarak kayıtlara geçti.

pkk-bingöl-festival

HDP’Lİ VEKİLLER DE ORADAYDI

PKK’nın siyasi uzantısı olarak faaliyetlerine devam eden HDP’li vekiller de festivale katıldı. HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Muş Milletvekili Demir Çelik gecede terör örgütünün propagandasını yaptılar.

MEHMETÇİĞİN ŞEHİT EDİLMESİNİ KUTSAL GÜN OLARAK TANIMLADI

Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım yaptığı konuşmada PKK’nın TSK’ya karşı ilk organize saldırısı olan ve Mehmetçiğin şehit edildiği 15 Ağustos 1984 saldırından “kutsal gün” diye bahsetti:

gülser yıldırım

“Bugün kutsal, tarihi bir gündür. Onurumuz ve şerefimizin öncüleri olan dünümüz ve bu günümüzün yaratıcıları olan kahraman şehitlerimizin anısı önünde binlerce kez saygıyla eğiliyoruz. Biz başı dik bir halkız çünkü Önder Apo gibi, bir önderliğe sahibiz, çünkü Özgürlük hareketi gibi bir harekete sahibiz ki bugün insanlık onuruna öncülük yapıyor

KCK, PKK VE APO POSTERLERİ

Festivalin yapıldığı bölgenin birçok yerine KCK, PKK ve  APO posterleri asıldı.

mahsum-korkmaz

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.