Sabri Evren Hayatını Kaybetti

13 Ağustos 2014 Çarşamba, 01:28

Kıbrıs Barış Harekatı kapsamında adadaki Rum terörüne son veren Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahraman komutanlarından Sabri Evren 92 yaşında hayatını kaybetti. Evren, Barış Harekatı sırasında Kıbrıs’a yapılan hava indirme operasyonlarının komutanlığı yapmıştı.

SAVAŞ ALANINA PARAŞÜTLE ATLAYAN GENERAL

92 yaşında hayata gözlerini yuman Sabri Evren, Kıbrıs’taki kahramanlığıyla dünya tarihine geçmişti. General rütbesiyle savaş alanına paraşütle atlayan tek subay olan Evren, bu kahramanlığıyla bugün bile gururla anılıyor. Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında Magosa’ya tank üzerinde giren Sabri Evren’i bir tek devlet büyükleri unuttu.

DEVLET BÜYÜKLERİ UNUTTU

Kıbrıs Barış Harekatı’nın önemli isimlerinden Sabri Evren, geçirdiği zatürre sebebiyle durumu kritikleşti. 3 gündür hastanede yaşam mücadelesi veren Evren hayatını kaybetti. İzmir Karşıyaka Beşikçioğlu Camisi’nde kılınan cenaze namazından sonra askeri törenle Soğukkuyu Mezarlığına defnedilen kahraman komutanı siyasiler ve STK’lar unuttu.

Sabri Evren hakkında herhangi bir açıklama ve başsağlığı yayınlamayan devlet makamları, siyasi partiler yakınlarının tepkisini çekti.

sabri-evren

Yorum

  1. Orhan Pekmezci

    13 Ağustos 2017 at 21:21

    Başka devletler de olsaydı böyle komutan…Nur içinde yatsın Sabri Paşa

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz