PKK Doktor Kaçırdı

13 Ağustos 2014 Çarşamba, 00:17

Terör örgütü PKK Van’ın orta yerinde doktoru kaçırdı, olay 5 gün sonra ortaya çıktı. Özel bir hastanenin de ortaklarından olan doktorun, bölgede önemli ticari girişimlerinin olduğu açıklandı.

Olayın üzerinden 5 gün geçtikten sonra yapılan açıklanması ise bölgedeki güvenlik zaafiyetinin hangi düzeyde olduğunu gözler önüne serdi.

Van’da 8 ağustos’ta kaçırılan doktorla ilgili Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi:

“Van Başkale kırsalında faaliyet gösteren Bölücü Terör Örgütü mensubu bir terörist tarafından, Van Merkez’deki işbirlikçiler vasıtasıyla, özel bir hastanede doktor olarak çalışan ve söz konusu hastanenin ortaklarından olan şahsın, Bölücü Terör Örgütüne maddi menfaat temin etmek maksadıyla kaçırıldığı ve halen Başkale kırsalında tutulduğu öğrenilmiştir. Kaçırılan şahsın kardeşi, GSM operatör şirketleri için bölgede ’3G’ kurulumu yaptığını, Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından faaliyette bulundukları alanlara ’3G’ sistemi kurulumu yapmaması konusunda tehdit edildiğini ifade etmiştir. Doktor olan şahsın bu nedenle kaçırıldığı değerlendirilmekte olup, aileden 1.000.000 TL para istedikleri öğrenilmiştir.”

sehit haberi van

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz