Son Dakika
08 Aralık 2019 Pazar

Muharrem İnce Genel Başkanlık Yolunda

13 Ağustos 2014 Çarşamba, 14:27

Cumhuriyet Halk Partisi’nde sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Seçimlerdeki başarısızlıktan sonra harekete geçen parti içi muhalefet Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet etmiş. Bugün edinilen bilgilere göre  CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce genel başkanlık için Deniz Baykal’ın desteğini de arkasına alarak harekete geçmiş durumda.

Parti içi muhalefetin lider adayı olarak gösterilen İnce’nin bugün MYK’da tepkisini dile getireceği, yarın da düzenleyeceği basın toplantısının ardından grup başkanvekilliği görevinden istifa edebileceği belirtiliyor.

BAYKAL DESTEĞİ

CHP kulislerinde, mevcut yönetimden rahatsız olan başta eski Genel Başkan Deniz Baykal olmak üzere parti içi muhalefetin Kılıçdaroğlu’na karşı İnce isminin etrafında toplanacağı konuşuluyor. Seçimden birgün önce Baykal’ın Yalova’da buluştuğu Muharrem İnce’nin lider adayı olarak sahaya inmeye hazırlandığı ifade ediliyor. İnce, Twitter hesabından seçim sonuçlarına ilişkin önceki gün yaptığı değerlendirmede, “Ortada büyük bir hezimet var, hala susmak ve başarılıyız demek yakışmıyor. Bu durumu kabullenemeyiz, geçiştiremeyiz. Yurttaşlarımızın umutsuzluğa sürüklenmesini ve partimin eriyip gitmesini seyretmeyeceğim” sözleriyle adaylık sinyali vermişti.

chp

CHP YÖNETİMİNDEN İNCE’YE TEPKİ

Köşk seçimi sonrası CHP’de sular durulmuyor. CHP Sözcüsü Haluk Koç, kritik MYK toplantısı sürerken yaptığı açıklamada, ” ‘Hesap soruyoruz’ diye ortaya çıkanların öncelikle kendilerinden hesap sorulması gerek.” dedi.

Koç konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İlk turda Sayın İhsanoğlu’nun adaylığına destek vermeden alanda sorumluluk almama yolunu seçenlerin eleştiriden önce kendi tavrını sorgulamaları gerekir. ‘Hesap soruyoruz’ diye ortaya çıkanların öncelikle kendilerinden hesap sorulması gerek. CHP yönetiminin kendilerine göre ortaya çıkan kişilere tavrı ortadadır. CHP yönetiminden kimse üyelere ’imza verin ya da vermeyin’ diye telkinde bulunmayacak. CHP yönetimi seçimlerle ilgili özeleştiri yapıyor.”

Koç, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin “Ortada büyük bir hezimet var, hala susmak ve ‘başarılıyız’ demek yakışmıyor. Bu durumu kabullenemeyiz, geçiştiremeyiz” şeklindeki sözlerine de sert yanıt verdi.

Koç, ”Genel Başkanı eleştirecekseniz bunu grup başkan vekili sıfatıyla yapamazsınız. Başından engel olup sonrasında siyasi çalışmalara katılmayan arkadaşların mutlaka direnç güçleri vardır. Önce onları toplasınlar. Biz de bunu değerlendiririz” dedi.

chpde-muhalifler

bah%C3%A7eli k%C4%B1l%C4%B1%C3%A7daro%C4%9Flu Kılıçdaroğlundan İstifa İddialarına Sert Cevap

emine %C3%BClker tarhan1 Kılıçdaroğlundan İstifa İddialarına Sert Cevap

muharrem ince2 Kılıçdaroğlundan İstifa İddialarına Sert Cevap

chp kurultay Kılıçdaroğlundan İstifa İddialarına Sert Cevap

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.