Kılıçdaroğlu’ndan İstifa İddialarına Sert Cevap

13 Ağustos 2014 Çarşamba, 02:17

CHP’deki muhaliflere Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sert yanıt. Kılıçdaroğlu Yurt Gazetesi’ne verdiği röportajda çok sert ifadeler ve ithamlarda bulundu. Kılıçdaroğlu parti disiplininin işleyeceğini belirterek, güçleri yetiyorsa karşıma çıksınlar dedi. Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerinden sonra parti içindeki muhalefetin nasıl bir tavır alacağı şimdiden merak konusu oldu.

GÜÇLERİNİ GÖRMÜŞ OLACAĞIZ

Kılıçdaroğlu’nun değerlendirmelerinden satır başları şöyle:

“Bu arkadaşlar seçimlerde çalıştılar mı? Bu arkadaşlar ben Eskişehir’e gittiğim zaman neredeydi? Bu arkadaşlar Ege, Orta Anadolu, Akdeniz’e gittiğimde nerelerdeydi? Bu arkadaşlardan tek bir şey bekliyorum. Çağrı yaptılar, düşüncelerini açıkladılar, teşekkür ediyorum. Bir an önce imzaları toplasınlar.. Ben de kurultayın gereğini yapacağım. Böylece güçlerini de görmüş olacağız. İstediğim biran önce imzaları toplayıp taleplerini iletmeleri… Onlar toplasın ben derhal gereğini yapacağım…”

GERÇEK PARTİLİ GEREĞİNİ YAPAR

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Gerçek bir partili parti karar aldıktan sonra onu tartışmaz ve gereğini yapar. Eleştiri yapacaksa bunu yerinde ve zamanında yapar. Beklediğim budur!”

chpde-muhalifler

PARTİYİ KURTARACAĞIM

“Seçimlerde hiç çalışmayacaksın, aksine çalışacaksın, başarılı sonuç çıkmasın diye özel çaba harcayacaksın sonra çıkıp CHP’yi eleştireceksin.  Bunu samimi ve doğru bir anlayış değildir! Eski hastalıklı anlayıştır. Bu hastalıklı anlayıştan partiyi kurtaracağım”

GEREKİRSE DİSİPLİN İŞLER

“Disiplin söz konusu olabilir mi” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu “Disiplin Kurulları bağımsız çalışırlar. Yeri zamanı gelince gerekirse hukuk süreci için ne gerekiyorsa yapılır. Ama ben şunu bekliyorum… Biran önce imzaları toplayıp çağrıyı yapsınlar.

“Seçimli kurultay neden olmasın getirsinler imzaları biran önce yapalım.  Hiç bir zaman seçim olacak olmayacak diye özel çaba içine girmedi. Seçim olur da olmaz da…Çok açık ve netim.. Bütün mesele şu: hukuk neyi gerektiriyorsa onu yapacağım. Tabanın talebi varsa çağrıya yanıt verir ve ben gereğini yaparım.”

DEMOKRATİK YARIŞ VAADİ

“İmzaları toplasınlar ben de demokratik bir yarış vadediyorum. Liderlik yarışı beni sevindirir. Demokrasinin gereği yerine gelir. Ben ve hiçbir MYK üyesi il başkanı, ilçe başkanına telefon edip bir özel çaba içine de girmeyiz. Öyle bir çaba içinde asla olmayız. İmza toplamak isteyen özgürce iradesini kullanacak. Bu konuda onlara söz veriyorum. Kimse özel bir çaba içine de girmeyecek.. Getirsinler imzaları toplayalım..”

CHP’NİN BAĞIŞIKLIĞI VAR

“Bu tür taleplerin seçime dönük olumsuzluk yaratacağını sanmıyorum. CHP bunlara alışıktır. CHP’nin bağışıklığı vardır. Kurultaydan çekinmeyiz.”

bahçeli kılıçdaroğlu Bahçeli, CHP Muhalefetini Eleştirdi

emine ülker tarhan1 Bahçeli, CHP Muhalefetini Eleştirdi

muharrem ince2 Bahçeli, CHP Muhalefetini Eleştirdi

chp kurultay Bahçeli, CHP Muhalefetini Eleştirdi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz