Gül’ün Genel Başkanlık Hayali Suya Düştü

13 Ağustos 2014 Çarşamba, 03:14

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün veda resepsiyonuna katılan yeni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Gül’ün partiye geri dönme kararını değerlendiren Erdoğan, bunun önünde bir engel olmadığını belirtirken, Genel Başkanlık için belirlenen tarihin değişmeyeceğini söyledi. Erdoğan’ın bu açıklamalarından sonra 28 Ağustos’ta görevini Erdoğan’a devredecek olan Abdullah Gül’ün AKP Genel Başkanı olma ihtimali ortadan kalkıyor.

HaberDokuz / Özel / Ankara

İŞTE ERDOĞAN’IN O SÖZLERİ:

“Hüseyin Bey, parti sözcüsü olarak bizim adımıza konuşmayı yaptı. Allah nasip ederse ayın 27’sinde olağanüstü kongremizi yapacağız ve kongre ile birlikte bundan sonraki normal kongreye, büyük kongreye kadar partimizin yönetim değişikliği olmuyor. Sadece genel başkan. Zaten tek maddelik bir gündemle toplanacak. O da genel başkan seçimidir. Sadece genel başkan seçimidir, yapılacak. Gündem budur”.

abdullah-gül-tayyip-erdoğan

ABDULLAH GÜL’ÜN SİYASETE DÖNME KARARI

“Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, partiye dönmek istediğini söyledi. Şu anda çok mümkün görünmüyor. 2015 seçimlerinden önce bir olağan kongreniz gerçekleşip orada genel olarak gelir mi? Nasıl bir siyasi resim çiziyorsunuz” sorusuna Erdoğan şöyle yanıt verdi:

Abdullah Beyin partiye dönmesine, şu devir teslimden sonra hiçbir mani hiçbir hal yok

“Ama genel başkan olamayacak” denilmesi üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

Şu anda bu şey değil. Siyasette biliyorsunuz, boşluk asla kabul etmez. İlk iş bu doğabilecek boşlukları ortadan kaldırmaktır. Atılacak adım zaten sadece buna yöneliktir.

abdullah gül2 Arınç ve Gül Yeni Parti Kurabilir

abdullah gül1 Arınç ve Gül Yeni Parti Kurabilir

bülent-arınç

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz