VAN’dan Acı Haber

12 Ağustos 2014 Salı, 13:55

Van’dan acı haber geldi. Askeri aracın kaza yapması sonucunda bir uzman çavuş ve bir köy korucusu olay yerinde hayatını kaybetti, araçtaki 3 kişi yaralandı.

Askeri araç kazaların birinin acısı bitmeden diğerinin acı haberi geldi. Son zamanlarda askeri araç kazalarının sıklığı, gündeme çok gelmese de ciddi boyutlara ulaştı. Yaşanan facialarda şehit haberleri sık sık gelmeye başladı. Bu acı kazaların bir tanesi de bugün yaşandı. Kaza saat 11:30 sıralarında Van-Hakkari karayolunda meydana geldi. Şemdinli’den yola çıkan 65 NL 206 sivil plakalı kamyonet, Güzelsu Mevkii’nde yine bilinmeyen bir nedenle kontrolden çıkarak takla attı.

Haberdokuz

HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’nden Van’a doğru gelen aracın takla atması sonucu Uzman Onbaşı Gökhan Öztürk ile Şemdinli’nin Derecik Beldesi’nde geçici köy korucusu Tatar Atılgan şehit oldu. Kazada 1 yüzbaşı, 1 üsteğmen ve 1 uzman erbaş da ağır yaralandı.

Kazada Kayseri nüfusuna kayıtlı Uzman Onbaşı Gökhan Öztürk ile Şemdinli’nin Derecik Beldesine kayıtlı Geçici Köy Korucusu Tatar Atılgan yaşamını yitirdi. Yaralanan yüzbaşı Erdinç Gökyüz, üsteğmen Bayar Başak ve bir uzman erbaş Cemal Akan sevk edilen ambulanslarla Van’daki hastanelere kaldırıldı.Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi’ne kaldırılan Akan’ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu; Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan diğer yaralıların ise sağlık durumunun ağır olmadığı belirtildi.Hayatını kaybeden köy korucusunun kullandığı araçtaki askerlerin Derecik Piyade Taburu’nda görev yaptıkları ve izinlerini memleketlerinde geçirmek üzere Van’a gittikleri belirtildi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz