Ekmeleddin İhsanoğlu’ndan Açıklama

11 Ağustos 2014 Pazartesi, 01:58

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Levent’te bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi’nde cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarını değerlendirdi.

İhsanoğlu, yaptığı kısa açıklamada, şunları söyledi:
“Sevgili arkadaşlar, iyi akşamlar. Hepinize teşekkür ediyorum. Sağolunuz, varolunuz. Bu kampanya boyunca hep bizi takip ettiniz. Büyük sıkıntılara, zahmetlere katlandınız. Onun için, her şeyden önce sizlere teşekkür etmek istiyorum. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçları gayriresmi olarak açıklandı. Hemen hemen sona doğru gelindi. Bu sonuçlar arasında, yüzde 39-40 civarında oy aldığımız ortaya çıkmış bulunmaktadır. Bu çok önemli bir rakamdır.

Çünkü 1 ay önce seçim kampanyasına başladığımızda, ‘İhsanoğlu tanınmıyor, siyasetten anlamıyor’ diyenlere ithaf olunur, yüzde 40’a yakın sonuç. O bakımdan, ‘Bu yolda galip sayılır mağlup da’, bir söz vardır. Ben bu seçim sürecinde bana destek veren bütün siyasi partililere ve gönüllüler ordusuna sonsuz teşekkür ve minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Bu seçime katılan diğer iki adaya sonuçların hayırlı olmasını diliyorum. Demokrasimiz için bu hayırlı bir netice olsun ve Sayın Başbakan’ı tebrik eder, başarılar dilerim. Sandığa gidip oy veren vatandaşlarımıza sonsuz şükran ve minnettarlığımı ifade ederim. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Sağolunuz arkadaşlar.”

Ekmeleddin İhsanoğlu, alkışlar arasında binadan ayrıldı.

Bahar DEMİREL – Ezgi ÇAPA – İdris TİFTİKCİ / İstanbul DHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz