Son Dakika
14 Aralık 2019 Cumartesi

CHP’de Olağanüstü Kurultay Sesleri

11 Ağustos 2014 Pazartesi, 14:24

Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları sonrasında CHP’den tepkiler yükselmeye devam ediyor. Partinin önemli isimlerinden olan Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum “olağanüstü kurultay”a gidilmesini istiyor. Partinin ulusalcı isimlerinden olan Bi

HaberDokuz / Özel / Ankara

CHP’DE İÇ MUHALEFET HAREKETE GEÇİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi’nde sular ısınmaya başladı. Son alınan mağlubiyet sonrasında parti içerisinde bir süredir devam eden muhalefet sesini daha güçlü çıkarma kararı aldı. Hedefteki isim ise “Yeni CHP”nin mimarı Kemal Kılıçdaroğlu.

Eskişehir Milletvekili ve bir dönem genel başkan yardımcılığı da yapan Süheyl Batum, partinin olağanüstü kurultaya gitmesi gerektiğini söyledi. Batum, “Bizim ve MHP’nin oyu yetmez, AKP’den dahil oy alacağız” stratejisiyle yola çıkılmasına rağmen sonucun hiç de öyle olmadığını vurguladı.

KILIÇDAROĞLU SORUMLUDUR

Batum CHP seçmenini kandırdıklarını söyleyerek sorumluluğun tek bir kişiye ait olduğunu vurgulayarak, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu işaret etti.

İşte Batum’un Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren sözleri:

“Bu strateji başarılıysa tamam. Değilse, bu stratejiyi kim yaptı? Genel Başkan, AKP’den yüzde 10 oy alacağını kimden duydu? Bunları mutlaka soracağız. Kim CHP seçmeni kandırmamıza neden oldu? Biri var, o sorumludur”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.