Kübra’dan Kötü Haber Geldi

09 Ağustos 2014 Cumartesi, 21:18

Kabataş’taki kazada yaralanan üniversite öğrencisi Kübra Dere’nin bacağı kesildi.

Kabataş’taki otobüs kazasında ağır yaralanan ve ameliyatla kopma noktasına gelen sağ bacağı dikilen Kübra Dere’den kötü haber geldi. Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Kübra Dere’nin diz altından dikilen bacağının beklenen iyileşmeyi göstermediği için kesildiği öğrenildi.

Kübra’nın bacağında ameliyat sonrası morarmalar oluştuğu ve damarlardan kan akışı sağlanamadığı belirtildi. Kübra Dere’nin hastanenin yoğun bakım ünitesinde kontrol altında tutulduğu kaydedildi. Kübra Dere, 1 Ağustos’ta meydana gelen kazada yaralanmış, ertesi gün de 4,5 saat süren ameliyatla bacağı dikilmişti.

kübra

CHP’Lİ TANRIKULU’NDAN KÜBRA’YA ZİYARET

Kabataş’taki kaza sonrası yaralanan bacağı kesilen 19 yaşındaki Kübra Dere’yi tedavi gördüğü hastanede CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ziyaret etti. Ziyaret sonrası CHP’li Tanrıkulu hastane önünde açıklama yaptı.

kübra dere

“KÜBRA’NIN MORALİ İYİYDİ”

Sezgin Tanrıkulu, “Kabataş’ta meydana gelen kaza nedeniyle tüm Türkiye’nin vicdanı sızladı. Kaza görüntülerini izlediğimizde, bacağının kurtulmasını umuyorduk. Maalesef kurtulamadı. Dün itibariyle diz altından bir operasyon geçirdi ve bacağı kesildi. Kendisine uğradım, moral verdim. Üzülmemesini ifade ettim” dedi.

Tanrıkulu, “Genel başkanımız da kendisi ile telefonla görüştü. O da geçmiş olsun dileklerini iletti. Yanında olduğumuzu ve her türlü masrafını karşılayacağımızı, bundan sonraki yaşamında da kendisine yardımcı olacağımızı ifade ettik” diye konuştu.

Kamu araçlarında denetimin etkili olması gerektiğinin altını çizen Tanrıkulu “Türkiye’de trafik kazaları maalesef hiçbir şekilde önlenemedi. Acı olaylar meydana geliyor. Hem cezaların daha caydırıcı olması lazım. Hem de denetimin. Özellikle kamu araçlarında denetimim çok daha etkili olması lazım. Kübra’nın morali iyiydi. Çok talihsiz bir kaza geçirdi. Ölümden döndü. Bacağını kaybetmiş, tabi ki üzgün. Üniversite yaşamı devam edecek. Bundan sonra kendisine her türlü desteği vereceğimizi, Şişli belediyemizin her türlü desteği vereceğini ifade ettik. Sevindi” dedi.

ÜCRETLERİ YETERLİ DEĞİL, UZUN SÜRE, UYKUSUZ KALIYORLAR”

Türkiye’de trafık kazası öncesi denetimlerin yeterli olmadığını söyleyen Sezgin Tanrıkulu, “Hem de cezalar caydırıcı değil. Yani her ikisinin birlikte yürümesi lazım. Şoförler çok kötü koşullarda çalışıyorlar. Halk otobüsü şoförleri ifade ettiler. Çok ağır koşullarda, insanı olmayan koşullarda çalışıyorlar. Ücretleri yeterli değil, uzun süre, uykusuz kalıyorlar. Bütün bunların giderilmesi gerekir. Sistem baştan sona ele alınıp düzeltilmezse bu tür talihiz olaylarla karşı karşıya kalmaya devem edeceğiz” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz