Son Dakika
22 Ocak 2020 Çarşamba

Erdoğan’dan Bedelli Askerlik Açıklaması

09 Ağustos 2014 Cumartesi, 02:27

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ATV-A Haber ortak canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür’ün sorularını yanıtlayan Erdoğan, bedelli askerlik konusunda umut verdi. Erdoğan’ın bu hamlesinin seçimlerden hemen önce yapılması dikkat çekti.

HaberDokuz / Özel

BEDELLİ ASKERLİK SEÇİMLERDEN SONRA

Sabah Gazetesi yazarları Sevilay Yükselir ve Mahmut Övür tarafından son dönemde ortaya atılan “bedelli gelecek, bedelli çalışmaları başladı” gibi iddialardan sonra önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İktidara yakınlığıyla bilinen bu gazetecilerin köşe yazılarıyla konuyu kamuoyu gündemine taşımaları ve hemen ardından AKP’den gelen destekleyici açıklamalar bedelli askerlik beklentilerini artırıyor.

ATV-A Haber ortak canlı yayınına konuk olan Başbakan Erdoğan’dan gelen açıklamalar, başta sosyal medyada olmak üzere pek çok kanalda “bedelli askerlik” tartışmalarını yeniden alevlendirdi.

Gazeteci Mahmut Övür’ün “bedelli askerlik konusunda bir müjde verir misiniz” sorusuna yanı veren Erdoğan şunları söyledi:

“Bu işi sıkıştırmayalım. Seçimlerden sonra atılması gereken adımları atarız. Her türlü kolaylık için gerekli adımları atacağız. Seçimden sonra Genelkurmay Başkanımız, Savunma Bakanımızla gerekli görüşmeler sonunda bir neticeye varırız”.

SEÇİMLER SONRASINA İŞARET ETTİ

Erdoğan’ın bedelli askerlik konusunda daha önce de “800 bin kişi kaçak, böyle bir durum karşısında yapılması gerekenleri konuşur, bedelliyse bedelli, gereken adımlar neyse atılır” demişti. Erdoğan’ın son açıklamalarının Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hemen öncesinde gelmesi “seçim vaadi” olarak yorumlandı.

Erdoğan bedelli askerlik konusunda çalışmaların seçimlerden sonra başlayabileceğini ilk kez bu kadar net bir şekilde açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.