CHP’li Tanrıkulu PKK’nın Kanalında

06 Ağustos 2014 Çarşamba, 19:04

Deniz Baykal sonrasında dönemde CHP’deki Kürtçü unsurların en belirgin ismi olarak ön plana çıkan Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, terör örgütü PKK’nın kanalı Med Nüce televizyonuna çıktı. Med Nüce’nin canlı yayınına katılan Tanrıkulu IŞİD’i sert sözlerle eleştirirken, süreçle ilgili AKP hükümetinin sorumlu olduğunu söyledi.

HaberDokuz / Özel Haber / Ankara

HABUR’DAN GELENLERİN AVUKATLIĞINI YAPMIŞTI

CHP’li Tanrıkulu, partideki ulusalcı kanat tarafından tepki gören bir isim. Daha önce Diyarbakır Baro Başkanlığı da yapan Tanrıkulu, eleştirdiği AKP Hükümeti’nin açılım sürecindeki destekçilerinden biriydi. Bu kapsamda Habur’dan büyük şovlarla getirilen PKK’lı teröristlerin avukatlığını üstlenen Tanrıkulu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun en gözde isimlerinden biri.

sezgin tanrıkulu pkk

PKK’NIN KANALINA ÇIKMAKTAN SAKINCA DUYMADI

AKP’nin çözüm süreci kapsamında tv yayınları,radyo, gazete ve internet siteleri üzerinden rahat bir propaganda kazanan terör örgütü PKK, Med Nüce Tv’yi de bu kapsamda kullanıyor.

Dün gece Med Nüce’nin canlı yayınına katılan CHP’li Tanrıkulu ise şunları söyledi:

“Hükümet Esad’ın vahşetine karşı başka bir vahşinin destekçisi oldu. Orada beslenen bu küresel güç Irak’ta, Rojava’da insanlık vahşetine karşı imza atmaya devam ediyor. Ortaya çıkan delillerle maalesef onların işbirlikçisi AKP hükümetidir. İşbirlikçileri bizzat Başbakan oldu. Şengal ile ilgili bugüne karşı AKP’nin hiçbir yetkilisi de kınayan, telin eden açıklama yapmadı. 10 Haziran’da Musul Konsolosluğu’nun ele geçirildi, 49 görevlinin rehin alındı. Musul Konsolosluğu da IŞİD’e teslim edildi. Oranın boşaltılma imkanı varken orası teslim edildi, ‘Nasılsa IŞİD bize karışmaz’ denildi.Bugün hükümetin Irak’ta, Suriye’de IŞİD’le işbirliği noktasında içine düştüğü durum gerçekten insanlık suçudur.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz