Son Dakika
23 Ocak 2020 Perşembe

YOYOBEBEK İLE YENİ KEŞİFLER

30 Mayıs 2014 Cuma, 14:08
YOYOBEBEK İLE YENİ KEŞİFLER

Bebeklerin dünyaya gelmesiyle hayatımıza bir renk ve canlılık gelir. Annelerin sadece vücudu değil hayatında birçok şey yenilenmeye başlar. Kendinizden çok bebeğinizi düşünmeye başlar daha doğmadan onun dünyaya geldiğinde rahat etmesi için elinizden geleni yaparsanız. Her şeyi titizlikle seçer ona aldığınız her şeyin kusursuz olmasına dikkat edersiniz. Bunları yaparken tatlı bir yorgunluk çöker ve kendinize yaptığınız alış verişten daha çok zevk alırsınız. Günümüz şartlarına uygun seçimler yapabilmeniz artık eskisi kadar zor değil. Piyasaya baktığınızda her şeyin ne kadar çok değiştiğini ve hayatımızı kolaylaştırmak için ürün çeşitliliğinin ne kadar fazla olduğunu göreceksiniz. Eskisi gibi çarşı pazar dolaşıp aklınızdan geçenleri aramanıza da gerek kalmadı. Bunu da kolaylaştırdılar ve evinizde sıcak çayınızı içerken internetten bebeğiniz için ne gerekiyorsa bulabilirsiniz.

Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesi için onu suyla buluşturmak çok önemlidir. Bebeğinize banyo yaptırmak elbette ki temizliği için şarttır fakat bunun yanında bebeğinize sağladığı birçok yarar vardır.Öncelikle bebeğinize banyo yaptırmanın ilk faydası bebeğinizin sizinle olan bağının artmasını sağlar.O küçük vücuduna her dokunuşta hem sizin için hem de bebek için inanılmaz güzel bir etkileşim olur.Bebeğin bebek küveti içinde geçirdiği vakit anne ve bebeğin arasındaki bağın güçlenmesini sağlar.Eğer uyku zamanından önce banyo yaptırırsanız çok net fark edeceksiniz ki bebeğiniz çok daha rahat bir şekilde uyuyacaktır.Banyo yaptırmanın ve arkasından gelen uykunun bebeğinizin büyümesi açısından oldukça büyük bir etkisi vardır.Sinirli bir bebeğe bile banyo yaptırdığınız zaman rahatladığını ve mışıl mışıl uyuduğunu göreceksiniz.

Bebeğiniz için önemli olan banyo sürecini bebeğinize sevdirmeniz gerekir. Alacağınız banyo küveti önemlidir. Renkli ve eğlenceli seçimler yapmaya özen göstermelisiniz ki bebeğiniz içine girmek için sabırsızlansın. Ona banyo yaptırırken oyun oynayın şarkı söyleyin böylelikle onunla ne kadar ilgili olduğunuzu ona gösterin. Banyo sonrasında bebeğinize masaj yapın bu da onun rahatlamasını sağlayacaktır. Yetişkinler içinde aynı değil mi? Yorucu bir günün ardından sıcak bir duş ve arkasından bir masaj ne kadar rahatlatır öyle değil mi? Ondan sonra yapacağınız uykunun kalitesini düşünün. Bebeğinizin de uyku kalitesini arttırmanın en güzel yoludur banyo ve masaj. Bebeğiniz ile keyifli vakitler geçirmek için banyo malzemeleri konusunda yeni keşifler yapın.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.