Son Dakika
12 Aralık 2019 Perşembe

Telefonların Şarj Süresini Uzatan Uygulamalar

28 Mayıs 2014 Çarşamba, 03:46

Günümüzde artık neredeyse hepimiz akıllı telefon kullanıyoruz.Günümüzde artık neredeyse hepimiz akıllı telefon kullanıyoruz. Haliyle akıllı telefonlarımızın birçok uygulaması var. Zaman geçirmek için oyunlar oynuyoruz, internette geziniyoruz, sosyal medyada vakit harcıyoruz derken telefonun şarjı bitiyor. Belki de en büyük sorunumuz telefonumuzun şarjının çabuk tükenmesi. Bunun için telefonunuza yükleyebileceğiniz şarjınızın ömrünü uzatabilecek en iyi 5 uygulamayı sizler için derledik.

Battery DoctorBattery Doctor şarj ömrünü uzatacak uygulamalar içinde en popüler olanlarından birtanesi. Dünya çapında Android’de ve iOS App Store’da 150 milyondan fazla indirildi. Uygulama, bünyesinde bulunan profesyonel güç yöneticisi ile pil ömrünü uzatabiliyor. Ne kadar pil süresi kaldığını tahmin ediyor.

Telefonunuzda boş yere güç tüketen uygulamaları sonlandırıyor. Ücretsiz iOS App Store ve Google Play’den indirerek pil ömrünü uzatabilecek üç adımlı şarj yöntemi ile telefonunuzu normalinden daha fazla sürede şarj etmeden kullanmanıza olanak sağlayabilirsiniz.Du Battery Saverİçerisindeki şarj takvimi ile telefonunuzun yine pil ömrü ile ne kadar süre dayanacağını göstermekle beraber, çalışırken CPU kapasitesinin çok küçük bir kısmını kullanması önemli özelliklerinden. Optimizasyon seçenekleri ile gereksiz, telefonda şarj tüketen arka plan uygulamalarının kapatılmasını sağlıyor. Ayrıca yine ücretsiz bir uygulama olup daha sağlıklı şarj etme aralıkları ile şarj ömrünün kapasitesinde düşüş yaşanmasını engelliyor.Juice DefenderJuice Defender, ücretsiz bir uygulama olup akıllı telefonlarınızda güç tasarrufu sağlayan bir uygulamadır.

Bu zamana kadar 7 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilmiştir. Özel fonksiyonları ile bataryanızda çok güç tüketecek gereksiz uygulamaları otomatik olarak yöneterek mobil cihazınızın şarj ömrünü uzatıyor.Easy Battery SaverBir başka şarj ömrünü uzatan ücretsiz bir uygulama Easy Battery Saver’dır. Yüklediğiniz zaman size beş seçenek sunar. Bunlar; Normal Mode, General Power Saving Mode, İntelligent Power Saving Mode, Super Power Saving Mode ve Advanced Customized Mode. Bu seçeneklerden size uygun olanı seçerek akıllı cihazınızın pil ömrünü uzun bir şekilde uzatabilirsiniz.Battery Widget RebornBattery Widget Reborn yine en popüler pil ömrünü uzatan ücretsiz uygulamalardan biridir. Android 2.3 ve üzeri sürümleriyle sorunsuz bir şekilde çalışan bu uygulama, yine mevcut çalışan uygulamalarla bataryanızın ne zaman tükeneceğini gösteriyor. Ayrıca uygulama pilin kalan süresi, sıcaklığını ve voltajını da göstererek pilin performansı hakkında bilgileri veriyor ve arka planda çalışan gereksiz güç tüketen uygulamaları kapatıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.