CHP’nin Köşk Adayı Kim Olacak

21 Mayıs 2014 Çarşamba, 13:49

Soma’da yaşanan facianın yavaş yavaş unutturulmasıyla gündem yine cumhurbaşkanlığı seçimleri oldu. MHP’nin çatı aday için yapmış olduğu görüşmelerin yanı sıra CHP de parti içinde aday belirleme toplantılarına devam ediyor. 

HaberDokuz.com / Özel Haber / Ankara

AKP’nin cumhurbaşkanı adayının Recep Tayyip Erdoğan olacağı neredeyse kesin gibi. 

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olacak ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir süredir yapmış olduğu görüşmelerde parti kulislerininin nabzını yokluyor. MHP ile ortak bir aday belirlenmesi noktasında partinin tavrını ve reflekslerini görmek istiyor.

CHP’nin birinci turda kendi adayını öne çıkarması beklenirken, ikinci turda MHP ile birlikte ortaklaşa bir çatı adayı üzerinde birleşebilecekleri gelen ilk bilgiler arasında.

Kılıçdaroğlu’nu yapmış olduğu görüşmelerde CHP’nin parti adayı olarak bir ismin adı ön plana çıkıyor. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen edinilen son bilgilere köşk adaylığına en yakın isim. Parti kulislerinden sızan bilgilere göre Büyükerşen’in kesinleşmesi durumunda MHP’nin desteğinin isteneceği söyleniyor. Ancak MHP’nin bu isme çok sıcak bakmadığı milliyetçi-muhafazakar özellikleri olan bir adayı desteklemek istediğini biliniyor.

yılmaz büyükerşen

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz