Esra Erol’da Evlen Benimle’de Soma Protestosu

20 Mayıs 2014 Salı, 21:56

AKP’nin iktidara gelmesinden sonra evlilik programlarının saatlerinde büyük bir artış olmuştu. Saatler süren canlı yayınlarda Türkiye’nin kültürel yapısına aykırı görüntüler dikkat çekiyor. Özellikle yozlaştıran diyalog ve görüntüler sıkça yaşanıyor.

HaberDokuz.com / Özel Haber

SOMA’da yaşanan insanlık dramından sonra  birçok kanalda hiçbir şey olmamış gibi devam eden evlilik programlarına vatandaş tepki gösterdi.

Fox TV’de hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan Esra Erol’da evlen benimle programı protesto edildi. Canlı yayın sırasında başlayan protesto stüdyoda sıcak dakikaların yaşanmasına yol açtı. 

“KATİLLER” DİYE BAĞIRDILAR

Stüdyoda bulunan konuklardan 2 kişi canlı yayın esnasında ayağa kalkarak “katiller” diye bağırdı. Program sunucusu Esra Erol’un “yayını kesin” sözü duyuldu. Bu sırada yayına “Soma’nın hesabı sorulacak” seslerinin geldiği duyuldu.

Programa bir süre ara verildi. Eylemci gençlerin stüdyodan çıkarılmasından sonra kaldığı yerden devam eden programda, sunucu Esra Erol’un gerginliği dikkat çekti.

Zaman zaman sesi titreyen sunucu, beklemediği bu tepki sonrasında “istenmeyen bir eylem yapılmak istendi” şeklinde kısa bir açıklama yaptı.

Soma’da yaşanan maden faciasından sonra bölgeye giden Esra Erol buradan canlı yaparak madenci aileleri ile görüşmüştü.

Erol’un bu programları da birçok kesim tarafından samimiyetsiz olmakla eleştirilmişti.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz