Son Dakika
12 Aralık 2019 Perşembe

AKP’nin Tepki Çeken Düğünü

18 Mayıs 2014 Pazar, 21:11

Soma’da yaşanan facia sonrasında yüzlerce insan hayatını kaybetmiş,  cenazeler sahiplerini beklerken AKP’lilerin düğünü “bu kadar da olmaz” dedirtti. Madende yaşanan acı tüm ülkeyi yasa boğarken AKP Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak kızını evlendirdi. Yetmedi çektikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaştılar.

Yaşanan bu dramatik tablo Tayyip Erdoğan’ın daha önce söylediği sözleri hatırlattı. PKK’nın sanatçısı Ahmet Kaya’yı överek anan Erdoğan, Kaya’ya tepki gösteren sanatçılara için “ulan hepiniz oradaydınız be” ifadesini kullanmıştı.

muhyettin-aksak-düğün

ÇİÇEK VE ARINÇ DA ORADAYDI

Düğün törenine Meclis Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç başta olmak üzere AKP’nin önde gelen isimleri de katıldı. Nikahı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıyarken, düğünün Soma faciasının yaşandığı bugünlerde yapılması tepkilere neden oldu.
Çevre Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin sosyal medyada paylaştığı düğün fotoğrafları, vatandaşlardan tepki çekti. İdris Güllüce sosyal medyada düğün fotoğraflarını paylaşırken, fotoğrafların üzerine şu notu yazdı:
“Erzurum Milletvekilimiz, Kadim dostumuz Muhyettin Aksak Beyin kızının nikah merasiminde mutluluklarını paylaştık”

idris güllüce tweet

İdris Güllüce’nin paylaşımı sosyal medyada da sert tepkilere neden oldu. Düğünün ertelenmemiş olmasını eleştiren vatandaşlar twitter üzerinden bakana tepki gösterdiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.