Son Dakika
07 Aralık 2019 Cumartesi

Yerkel’in 7 Günlük Raporu da Yalan Çıktı

16 Mayıs 2014 Cuma, 17:14

Soma’da hayatını kaybeden madenci yakınlarını polisten aldığı güçle yerlerde tekmeleyen Başbakan Erdoğan’ın danışmanlarından Yusuf Yerkel’in doktorası da yalan çıkmıştı. Yerkel’in tekme olayından sıyrılabilmek ve tepkilerin önüne geçebilmek için hastaneden darp raporu aldığı açıklanmıştı. 7 günlük darp raporu sonrasında bugün Erdoğan’ın en yakınında olan Yerkel aldığı rapor da kuşku uyandırdı.

Soma’da bir vatandaşa attığı tekmeyle gündeme gelen Başbakanlık Müşaviri Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel, Eyüp Sultan Camii’nde cuma namazı kılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındaydı. Cuma namazının ardından Soma’da ölen işçiler için kılınan gıyabi cenaze namazına katılan Erdoğan, vatandaşların yoğun ilgisi altında Eyüp Sultan’dan ayrıldı.

Başbakan makam aracına binerken yanında bekleyen Yerkel, kalabalık içinden yürüyerek kendi aracına geçti. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Yerkel ile ilgili soruya, “Bir tek fotoğraf karesinden yola çıkarak bütün gerçeği saptamanız mümkün değildir. Yusuf Yerkel, yerde tekmelediği kimsenin kendisine saldırdığını, kendisini yaraladığını, 7 günlük rapor aldığına dair açıklama yaptı” diye konuşmuştu.

başbakanlık-müşaviri-tekme

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.