İstanbul Bağcılar Satılık Daireler evkolay.net de

16 Mayıs 2014 Cuma, 14:17

Bağcılar, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda önemli bir noktada büyük ve canlı bir ticaret hacmine sahip oldukça fazla nüfus yoğunluğuna sahip ilçedir. Bahçelievler, Küçükçekmece, Başakşehir, Güngören ve Esenler arasında kalan Bağcılar satılık daire bakımından da hareketlilik gösteren ilçelerin başında gelmektedir. Çünkü sahip olduğu ticaret hacmi nedeni ile İstanbul’da en fazla göç alan ilçelerden olmakla emlak sektöründe de hareketliliğin en fazla olduğu ilçelerin başında gelmektedir.

Bir zamanların Yeşilbağ’ı…

Bağcılar bir zamanlar İstanbul’un en güzel bağlarına sahip önemli bir tarım merkezi idi. Ancak sanayileşme ve ticaretin artması ile artık tarımdan ve bağcılıktan eser kalmamıştır. İlçenin 70’li yıllara kadar Yeşilbağ olan ismi bağcılığın kaybolması ile Bağcılar olarak değişmiştir. Bugün İstanbul’un önemli bir ticaret merkezi olan Bağcılar satılık daire bakımından da oldukça cazip bir noktada bulunmaktadır. Çünkü ulaşım yönünden de oldukça güzel bir konuma sahiptir.

İstanbul’un önemli bir ticaret merkezi

Bağcılar Osmanlı döneminde de İstanbul’un önemli yerleşim yerlerinden birisi idi. 1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak büyük bir ilçe olan Bağcılar bu gün oldukça önemli ticaret merkezlerine sahiptir. İstanbul’daki toptancıların daha rahat ve verimli bir şekilde ticaret yapmaları, daha güçlü olarak hizmet vermeleri için kurulmuş olan İSTOÇ, her türlü sıfır ve ikinci el araçların alım satım ve piyasasının nabzının belirlendiği OTO CENTER, tekstil toptan ticaretinin ve küçük üretim birimlerinin bulunduğu, tekstil ticaretinin çağdaş mekanlarda yapılmasını amaçlayan TEKSTİLKENT başta olmak üzere MASSİT, önemli basın merkezleri ve bankacılık birimleri Bağcılar’da bulunmaktadır. Ayrıca gıda, metal işleri, taşımacılık ve benzeri alanlardaki küçük işletmeler de ilçede bulunan önemli sektörlerdendir. Bağcılar böylesine güçlü bir ekonomik yapı içerisinde olduğundan da Bağcılar satılık daire fiyatları değişiklik göstermektedir.

Bağcılar’da görülecek yerler

Bağcılar’daki tarihi eserler tahribe uğramış olsa da yine de görülmeye değerdir. Bağcılar Osmanlı zamanında Avrupa’dan gelen tüccar ve diğer insanların İstanbul’a girmeden önce konakladıkları ve İstanbul Şehremini’nden izin alarak İstanbul’a giriş yaptıkları bir konumda olduğundan daha çok o dönemlerden kalma han, hamam ve çeşme gibi yapılara sahiptir. Çok güzel birer sanat eseri olan bu eserleri görmek tarihin bir yansıması olarak sizi memnun edecektir. Özellikle Kaşıkçı Çeşmesi, Çifte Gelinler Çeşmesi, Acı Çeşme, Burmalı Çeşme, Hüseyin Ağa Çeşmesi, Demirli Çeşmeleri, Tavukçu köprüsü görülmesi gereken önemli eserlerdir.

İstanbul’un önemli yatırım merkezi

Bağcılar sahip olduğu ve sürekli büyüme ve gelişme kaydeden ticaret ve sanayi sahaları ile İstanbul’un hızla büyüyen bir ilçesi olmaktadır. Bu ise kaçınılmaz olarak emlak sektörünün gözünü Bağcılar’a dikmesine sebep olmaktadır. Batışehir karma konut projesi bunun en güzel örneklerindendir. “Avrupa’nın en iyi Karma Kullanım Projesi” ödülüne sahip olan proje Bağcılar’da yükselmektedir. Ayrıca daha pek çok büyük ve küçük yatırımlara ev sahipliği yapan Bağcılar satılık daire alımı için en uygun zamanlarını yaşamaktadır. Siz de Bağcılar satılık daireilanları için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

http://www.evkolay.net/satilik-daire/istanbul/bagcilar

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz