Soma’da Ölü Sayısı 157’ye Çıktı

14 Mayıs 2014 Çarşamba, 00:50

AKP Hükümeti’nin açıklamadığı rakamsal verileri Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün canlı yayında açıkladı. Şu ana kadar 157 kişinin hayatını kaybettiğini, 400’ün üzerinde işçinin ise kurtarılmayı beklediğini belirtti.

ÖLÜM SEBEBİ TRAFO PATLAMASI DEĞİL

Birçok haber kanalında belirtilen trafo patlaması iddialarını yalanlan Ergün, işçilerin metan gazı zehirlenmesi sonucu hayatını kaybettiklerini belirtti.

MADEN DERİNLİĞİ 800 METRE

Madenin derinliği ile ilgili olarak işçilerin verdiği bilgilere göre derinliğin 800 metre olduğu belirtiliyor. Uzun saatlerdir süren arama-kurtarma çalışmalarına rağmen çok sayıda işçinin hala kurtarılmayı beklediği belirtildi.

SOĞUK HAVA DEPOLARINA TAŞINIYORLAR

Ölü sayısının artmasıyla birlikte ilçedeki hastane morgları yetersiz kaldı. Enkazdan çıkarılan işçi naaşlarının bu depolara götürüldüğü bildiriliyor.

ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU MANİSA’YA GİDİYOR, BAHÇELİ ANKARA’DA

Facianın boyutları her geçen saat artarken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Arnavutluk ziyaretini iptal ederek Manisa’ya gitme kararı aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise parti myk toplantısını iptal ederek Manisa’ya gidecek. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Ankara’da kalmayı tercih etti.

soma-holding

soma-madenleri-araştırma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz