Böcek İlaçlama Deri Böceği

10 Mayıs 2014 Cumartesi, 23:58

Böcek ilaçlama Deri Böceği

Deri Böceği ilaçlama

Böcekler evimizde ve işyerlerimizde bizlerle birlikte yaşıyor çok önemli bir kısmı zararsız ancak zararlı böceklerde bulunmakta o yüzen bu tür böceklerle karşılaştığımızda vakit kaybetmeden böcek ilaçlama yaptırmak çok önemli bu böceklerden biri de deri böceği…

Doğada yaşamakta olan en ilginç böcek türlerinden birisi olan deri böceği, deri koltuklar, deri süs eşyaları ve deri giysiler gibi yerlerde deri kemirerek beslenmektedir. Ayrıca dökülen insan derisi parçalarını da tüketmektedir. Bu böceğin en ilginç özelliklerinden birisi pamuksu bir görünüme sahip olmasıdır. Yılda dört ila beş defa yumurtlayan bu böceklerde yumurtaların olgunlaşması ortalama iki hafta sürmektedir. Son derece hızlı üreyen bu böcekler ortalama bir yıl kadar yaşamaktadırlar.

Uyuz adıyla bildiğimiz yoğun kaşıntı sorununun sebebi de bir deri böceği türünden kaynaklanmaktadır. Deride yumurtlayarak çoğalan uyuz böceği adı ile tanınmış deri böceği türü, ciddi sağlık sorunlarına da sebep olmakta ve enfeksiyon oluşumuna zemin hazırlamaktadır.

Deri böceğinin bir türü uyuz hastalığına sebep olmakta olsa da, genel anlamda insanlar açısından sorunlara yol açan bir böcek türüdür. Özellikle tekstil sektörüne büyük zararlar vermekte olan bu böceğin tercih ettiği yaşam alanları listesinin ilk sıralarını deri ürünleri üretmekte olan işletmelerin depoları almaktadır. Gerek ham malzeme depolarını, gerek satışa hazır hale gelene dek işlenmiş ürünlerin saklandığı dağıtım depolarını işgal eden bu böceklere karşı deri böceği ilaçlama ile önlem alınmazsa, ciddi maddi zararlara yol açmaktadırlar. Kokulu ve kokusuz olmak üzere iki türlü deri böceği ilaçlama yöntemi böcek*ilaçlama firmaları tarafından uygulanmaktadır.

Deri Böceği ilaçlama yaptırmak için 0212 284 82 84*nolu telefonumuza ulaşabilir bizden ücretsiz*danışmanlık alabilirsiniz. bunun dışında karınca ilaçlama fare ilaçlama ve tüm böcek ilaçlama servisleri*hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz