“Öcalan, Erdoğan’ı Destekliyor”

09 Mayıs 2014 Cuma, 15:30

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, “AKP’nin yönlendirdiği MİT heyeti ile bebek katili Abdullah Öcalan’ın, yaptığı ifade edilen görüşmelerde, iki konuda mutabakata vardığı iddia edilmektedir. AKP’nin gönderdiği İmralı heyetinin Öcalan’ın talep ettiği ‘Bölgesel Özerklik Yönetim Yasası’ ve ‘Demokratik Sivil Toplum Yasası’ konusunda anlaşma sağladığı söylenmektedir. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tayyip Erdoğan’a verilecek destek karşılığında ‘Bölgesel Özerklik Yönetim Yasası’nın AKP tarafından hayata geçirileceği ifade ediliyor. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı’nın İmralı tarafından desteklemenin karşılığı olarak ülkenin birliği ve bütünlüğü pazarlık konusu yapılmaktadır” dedi.

öcalan-erdoğan1

“ALAN’IN İÇERİDE TUTULMASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BÜTÜNLÜĞÜNE MEYDAN OKUMAKTIR”

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in Engin Alan’ı hapishaneden çıkarılmasına yönelik teklifini kabul etmediğini belirten Yeniçeri, “Çelik, ‘Birisi ile ilgili kesinleşen bir suç varsa bu konudaki tavrımız nettir. Bu Engin Alan için de aynıdır. Başkası için de aynıdır’ diyerek gerçek niyetlerini ortaya koymuş ulunmaktadır. Hüseyin Çelik teklifi reddetmekle kalmamış Engin Alan’ın malum yargılama sonucunda hapishanede tutulmasına da onay vermiş olmaktadır. Bu durum kendi ifadeleriyle kumpaslar, sahte ihbar mektupları, sahte deliller ve tasarlanmış ve uyarlanmış yargıyla yapılan yargılamaları da onaylamış bulunmaktadır. TBMM Başkanı’nın getirdiği çözüm uygun görülmemiş bulunabilir.

Bunu karşı çıkılabilir ancak AKP’nin tutuklu milletvekili sorununu onca şaibeye ve tartışmaya karşın savunması ibretlik bir durumdur. Anlaşılan AKP, gerçek anlamda muhalif gördüklerine karşı yapılan kumpas, ayarlı yargı, uydurulmuş delil, ya da zulmü haklı görmektedir. Ne de olsa Başbakan bu davaların savcısı olduğunu söylemişti. Erdoğan, tarif ettiği paralel yapının bu davalardaki rolüne gözlerini kapamaktadır. Bu bağlamda da ‘bize operasyon yapan savcılarla, o davadakilere aynı değil’ diyerek muhalif gördüğü unsurları karşı yapılan zulmü görmezlikten gelmektedir. Buradan açıkça ilan ediyorum. Engin Alan ve arkadaşlarının yargılandığı davalarda yarın kumpas olduğu ortaya çıkarsa bunun sahibi ve sorumluluğu AKP kurmaylarının omuzlarında kalacaktır. Bugün elinde çözme gücü olup da bu sorunu çözmeyen AKP, kumpas sonucu ortaya çıkan zulme ortaktır. Dahası kumpasın, ayarlanmış yargı ve uyarlanmış delillerin de AKP bizzat sahibidir. Bu davanın savcısı olduğunu söyleyenler, bu davanın ortaya çıkardığı ölüm, zulüm ve işkenceden de sorumludur. AKP aslında bu konuda PKK ve İmralı ile ortak hareket etmektedir. Engin Alan’ın içeride tutulmasının bu ortaklığın sonucu olduğu anlaşılmaktadır. PKK/BDP hükümlüsü milletvekili TBMM’de icrayı sanat yaparken Engin Alan’ın içeride tutulması Türk Milletine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğüne meydan okumak anlamına gelmektedir” diye konuştu.

DHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz