Hatay’da Silahlı Suriyeliler

09 Mayıs 2014 Cuma, 15:44

Hatay’ın en kalabalık ilçelerinden biri olan Antakya’da vatandaşın can güvenliği yok…

hatay-silahlı-suriyeliler

Suriye’deki iç savaşla birlikte Türkiye’ye alınan yüz binlerce mültecinin büyük bir çoğunluğunun yaşadığı Hatay’da olaylar bitmek bilmiyor. Bu kez de ellerinde uzun namlulu silahlarla dolaşan bu kişiler görenleri dehşete düşüyor. Bir vatandaşın cep telefonu ile çektiği bu görüntüler olayın ciddiyetini gözler önüne seriyor.

KİM BU ADAMLAR?

Görüntülerde elinde uzun namlulu silah olan bir şahıs ve onunla birlikte bir bankanın ATM’sinden para çeken bir kişi de var. Yer ise Antakya’nın en işlek caddelerinden birisi. Vatandaşların şaşkın bakışları arasında, elinde tüfekle dolaşan kişinin, Türkçeyi iyi konuşamadığı ve Suriyeli olduğu iddia edildi.

AYNI GÖRÜNTÜLER POLİSTE DE VAR

Görüntüleri 07.05.2014 Çarşamba günü saat 14:30 sırasında çektiğini belirten vatandaş aynı görüntüleri polise de verdiğini ifade etti. Görüntüleri çeken kişi, “fotoğrafları çektim ve polise haber verdim. Ancak akıbetinin ne olduğu konusunda bilgiye sahip değilim. Şahıs kırık bir Türkçe ile bankanın güvenlik görevlisinden nasıl para çekeceği konusunda yardım alıyordu” dedi.

kaynak: Sözcü

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz