Son Dakika
07 Aralık 2019 Cumartesi

Çağlayan’ın Açıklamaları Yayınlandı

07 Mayıs 2014 Çarşamba, 13:58

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında ortaya dökülen saat skandalında yeni gelişmeler yaşanıyor. Eski Bakan Zafer Çağlayan’ın TBMM’de gözleri dolarak yaptığı saat savunmasına firmadan yanıt geldi. 700 bin TL’lik fiyatıyla dikkat çeken saatin, üretici firması biz garanti belgelerinin üzerine isim yazmayız dedi. İşte skandalın skandalı açtığı olayda yeni gelişmeler.

zafer-çağlayan-saat

“Saatin faturası alanın üstüne ama garanti belgesinde benim adım geçiyor” diyen Çağlayan’ın açıklamalarını yanıtlayan Patek Philippe firma yetkilileri, “Garanti belgesi, kişiye özel değil saate özeldir. Garanti belgesinde sadece saatte kaç taş var, kaç karatlık altın, seri numarası, üretim tarihi ve garanti süresi yazılır” dedi.

”GAZETE İLANI VERMEYİZ”

Çağlayan, saati gazete ilanından görüp beğendiğini söylemişti. Gazete ilanı vermediklerini belirten firma yetkilileri “Özel bir saat ürettiğimiz zaman bunu müşterilerimize elektronik postayla bildiririz” dedi.

Firmanın Cenevre’deki merkez mağaza sorumlusu ile görüşen Aydınlık gazetesinden Derya Derviş’in aldığı yanıtlar şöyle:
“Cenevre Paris ve Londra’nın yanı sıra bir çok ülkede de saatlerimizi satan aracı firmalar var. Hiçbir ülkede gazete ilanları vermeyiz. Biz marka bir firmayız ve müşterilerimiz çok özeldir. Firmamız 1996 senesinden beri dergi çıkarır. Müşterilerimiz, ürettiğimiz saatleri bu dergiden takip ederler. Özel bir saat ürettiğimiz zaman da bunu müşterilerimize elektronik postayla bildiririz”

‘GARANTİ BELGESİNE İSİM YAZMAYIZ”

“Faturalarda müşterilerimizin adı, ünvanı ve kanunen yazılması gereken her şey kesinlikle yazılır. Ama garanti belgesine isim yazmayız. Garanti belgesi kişiye özel değil saate özeldir. Garanti belgesinde sadece saatte kaç taş var, kaç karatlık altın, seri numarası, üretim tarihi ve garanti süresi yazılır. Saati alan kişi hediye edebilir veya satabilir düşüncesiyle isim yazılmaz, garanti belgesini elinde bulunduran kişi saati alan kişi demek değildir”

Patek Philippe’le sözleşmesi olan İstanbul ‘daki firma da garanti belgesinde isim yazılmadığını teyit etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.