İnternette Oynanan Dövüş ve Savaş Oyunları

06 Mayıs 2014 Salı, 12:38

Oyunlar internette en çok giriş yapılan alanlardan biri haline geldi. Özellikle çocukların vazgeçemedikleri ve sevdikleri bir hobi olan oyunların, bilgisayar üzerinden oynanması ve aynı zamanda çok farklı konuların içerdiği oyunlara erişimin kolay olması sebebiyle internet oyunları arama seçeneklerinde üst sıralara yükselmiş durumda. Oyun kategorileri içinde her kesime hitap eden oyunları bulmak mümkün. İnternette oynanan oyunlar çocuklar için, gençler ve büyükler için farklı birçok kategoride yer alıyor. Böylelikle hemen her yaştan oyuncunun oynayabileceği oyunlar internette oynanan oyun sitelerinde oynanabiliyor. Özellikle çocuklara özel üretilen oyunlar ise onların becerilerini ve zeka gelişimlerini destekleyici nitelikteler.

İnternet arama motorlarında en çok takip edilen konular arasında yerini alan her kategoriden flaş oyunları bulabilirsiniz. Oyunlar, boş vakitlerin değerlendirilmesinde , günün yorgunluğunu atmak ve özellikle okul dönemi çocukları için eğlence amacıyla kullanılan sosyal aktivitelerden biri olmuştur. Oyunların çok farklı kategorileri olmasına karşın özellikle internette oynanan flash oyunların vazgeçilmez bir eğlence aracı olduğu açıkça görülüyor. Çünkü Ps oyunlarında tek bir oyuna bağlı kalmak yerine online bağlantılı yüzlerce çeşit flaş oyunlar sayesinde oyuncular sıkılmadan vakit geçirme imkanını yakalıyorlar. Flash oyunlar kendi içinde gruplanarak farklı kategoriler oluşmuştur. Bu kategorilerin başında gelenler arasında, dövüş oyunları, savaş oyunları, silah, beceri, macera, aksiyon oyunları en oynanan oyunlar arasında bulunuyor.

Özellikle dövüş ve savaş oyunları kategorilerini analiz yapmak gerekirse, aksiyon ve heyecan tutkunlarının ilk arama yaptığı oyunların dövüş oyunları olduğunu görmek mümkün. Çünkü Dövüş oyunları kategorisinde yer alan oyunlar görsel efektleri ile oyuncularını ekran başına kilitleyen aksiyonu yüksek oyunlar şeklinde karşımıza çıkıyor. Özellikle erkek oyuncuların giriş yaptığı dövüş oyunları kategorisinde yer alan oyunlar, dövüş sanatının inceliklerini ekranlara yansıtmasıyla dikkat çekiyor. Uzakdoğu sporlarının hemen herkes tarafından bilinmesi dövüş oyunlarına ilgiyi oldukça artırmış durumda . Dövüş oyunları genelde her yaştan oyuncunun ilk tercihleri arasında yer alıyor. Böylelikle dövüş oyunları kategorisine giriş yapan oyuncular, oynadıkları dövüş oyunları ile güzel vakit geçirebiliyorlar. Dövüş oyunlarından sonra aksiyon, macera ve heyecanı birarada yaşatan savaş oyunları ise en çok ilgi duyulan ve oynanan oyunlar arasında güncelliğini koruyor. Savaş oyunlarında hem savaşın ne kadar zor olduğunu görüyor, hem de savaş tekniklerini ve bir savaşta nasıl bir strateji yürütüldüğünde düşmanın nasıl yenilebileceğini görebilmek mümkün. Savaş oyunları kategorisinde çok fazla sayıda oyun olmakla beraber özellikle yeni versiyon 3d savaş oyunlarının gerçeğe yakın bir grafik yapısına sahip olduğu ortada.

Dövüş oyunları ve Savaş oyunları kategorilerinden en çok beğenilen oyunlardan sizler için bir seçim yaptık. Bunlardan favori oyun olmaya aday duruma gelen aşağıdaki oyunları oynamanızı tavsiye edebiliriz,

1. Street Fighter Serileri
2. Dövüş ustası
3. Smackdown Dövüş
4. Kral Dövüşü
5. Karate Dövüşleri
6. Ninja dövüşleri
7. Metal Slug savaşı
8. 3d Savaş
9. Kantır Savaş
10. Komando eğitimi

Yukarıdaki bahsi geçen oyunları oynarken sanal ortamda oyun oynamanın ne kadar keyifli ve eğlenceli olduğunu görebilirsiniz. Bunun dışında daha bir çok farklı konuların işlendiği flaş oyunları Dövüş oyunları oyun sitesinde bulabilirsiniz. Tavsiyede bulunduğumuz oyunlar en çok oynanan ve tercih edilenler arasında. Ayrıca yukarıdaki oyunları dövüş oyunları kategorisine sizler için ekleyerek, dövüş oyunlarının en güzel oyun seçenekleri arasında olduğunu da belirtelim.

Oyunların nasıl oynandığına baktığımız da genelde klavye, yön tuşları ve mouse ile oynanma şekilleri var. Ancak w-a-s-d, z-x-c gibi tuşlarda zaman zaman kullanılabiliyor oyun içerisinde. Oynanabilirlik kalitesi oldukça yüksek, genel anlamda en çok bilinen kontrol tuşları ile oynanabilen, dövüş ve savaş oyunları Dövüş oyunları oyun sitesinde kategorileştirilmiş haliyle karşımıza çıkıyor. Bu nitelikler tercih edilme nedenini daha da artıran faktörlerden sayılabilir. Dövüş oyunları ve Savaş oyunlarında en çok aranan oyun sitesi konumu koruyan www.dovusoyunu.com oyun sitesi, iyi eğlenceler diler.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz