Polisin Zorla Poşu Taktığı Öğrenci

04 Mayıs 2014 Pazar, 19:58

1 Mayıs kutlamaları sırasında polis tarafından zorla poşu takılarak fotoğrafı çekilen öğrencinin akıbeti belli oldu. Mahkemeye çıkarılan üniversite öğrencisi serbest bırakıldı.

poşu-takılan-öğrenci

1 Mayıs’ta gözaltına alınan 173 kişi 1 günlük ek gözaltı süresinin dolmasıyla sabah saatlerinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Savcılığın ifadelerinin ardından tutuklanmalarını talep ettiği 4 kişi mahkemeden adli kontrolle, diğerleri ise savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı. Savcılığın bıraktığı isimler arasında, polisin 1 Mayıs’ta zorla boynuna poşu takarak fotoğrafını çektiği, daha sonra da boynunda poşu ve elinde taşla fotoğrafını basına servis ettiği İstanbul Üniversitesi öğrencisi İ. T. de vardı.

poşu-takılan-öğrenci

POLİSİN POŞU TAKTIĞI ÖĞRENCİ DE SERBEST KALDI

Savcılık ifadesinin ardından serbest kalanlar arasında, polisin 1 Mayıs’ta zorla boynuna poşu takarak fotoğrafını çektiği İstanbul Üniversitesi öğrencisi 23 yaşındaki İ. T. de vardı. İstanbul Emniyeti zorla poşu takma görüntüsü haber olunca, İ. T.’nin boynunda poşu elinde taşla çekilmiş fotoğraflarını basına servis etmişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz