Son Dakika
13 Aralık 2019 Cuma

Araba Oyunu

04 Mayıs 2014 Pazar, 01:15
Araba Oyunu

Araba sürme konusunda meraklı olan çocuklar genel olarak araba simülasyonlarını merakla takip ederler ve bu tarz oyunları oynarlar. Eğer bu oyunlara sevdikleri karakter dahil olmuşsa alacağı keyif daha da fazladır. Bu nedenle araba yarışı oyunlarında veya araba oyunlarında bu tarz kombinler yapılması en uygun metotlardan birisidir. Genel olarak araba oyunları hizmet veren bir site ele alınacak olursa çocukların merak duyduğu her şeyi ortaya koyan oyunları barındırdıkları rahatlıkla görülebilir. Buna paralel olarak araba oyunları sunan bir web site içerisinde aradığınız oyunu bulamama ihtimaliniz çok düşüktür. Oyun yapımcıları yaratıcılıklarını konuşturdukları için oyunlar bir hayli keyifli olabiliyor. Buna örnek olarak birçok oyunu inceleyeceğimiz makalemizde size en kral oyunlar hakkında bilgi vereceğiz.

İlk olarak angry birds Formula yarışı oyununda bahsedelim. Bu oyunda son zamanlarda birçok cihaz türünde oynanarak popülerliğini kısa sırada arttıran ve milyonlara ulaşan bir karakteri göreceğiz. Kızgın kuşların ana karakteri olan kırmızı kuş ile Formula arabasına binip hızla ilerleyebileceğiniz bir oyunla size büyük bir keyif vermek amaçlanmıştır. Oyun içerisinde gerçekçiliğin hat safhada tutulduğu ve oyuncunun istediği her türlü özelliğin oyunda barındırıldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Oyuna başlayan bir oyuncu ise ilk bölümlerde zorluk yaşamamanın kolaylığına alışarak devam ettiğinden bu seviyeyi sürekli olarak geliştirebilmektedir. Araba Oyunu kategorisi altında sunulan bu oyunda size kızgın kuşların ana karakteri ile maceraya atlayabileceğiniz güzel bir oyun sunulmuştur. Oyunla birlikte araba sürme konusunda büyük bir keyif yaşayabilirsiniz.

araba oyunları arasında bir diğer tür ise engel tanımayan atv oyunudur. Atv yarışlarını normal hayatta dahi görmemiz mümkündür. Özellikle yaz aylarında kumsalda yapılan atv yarışları büyük bir keyif vermektedir. Tabi oyunumuz bu kadar gerçekçi olmasa bile size büyük bir keyif verecektir. Çünkü oyun içindeki engeller oldukça gerçekçidir. Adından anlaşılacağı gibi birçok engelin bulunduğu oyunda engel tanımayan atv ile yola koyulacaksınız. Klasik senaryo ile birlikte ilk bölümlerde zorlanmadan diğer bölümlerde önünüze çıkabilecek her türlü engeli soğukkanlılıkla aşabileceksiniz. Bu nedenle ATV yarışını başarı ile tamamlamanız mümkün olacaktır. ATV yarışında dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise aracın dengesini ve hızını sağlamaktır. Her oyunda olduğu gibi bu konu arabanın parçalanmasına neden olduğu için çok önemlidir. Haliyle dikkatli bir şekilde hedefe doğru aracınızı sürmeniz gerekebilir.

Araba oyunları arasında en çok beğenilen oyun ise ya bir kamyon ile ya da bir yük aracı ile eşya taşımaktır. Çünkü bu oyunlarda kontrolünüzde olan eşyalar size ayrı bir heyecan verecektir. Kasalarda taşınan eşyalar ile ilgili oyunlara diğer bir örnek ise Yük treni oyunudur. Bu oyunda trenin arka vagonunda birçok malzeme taşımanız gerekecek. Tren vagonlarında taşıyacağınız bu malzemeler ile hedefe giderken dikkatli olmanız gerekebilir. Hedefte bulunan noktaya ulaşabilmeniz için engebeli alanlarda dengenizi ve hızınızı iyi bir şekilde ayarlamanız ve bu şekilde ilerlemeniz gerekeceği için engebeli alanlara girerken yavaşlamanız gerekebilir. Oyunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise arkadaki eşyaların sarsıntıdan etkilenmemesidir. Böylece oyunu başarıyla tamamlayabilirsiniz. Görüldüğü gibi araba oyunları arasında sadece araba sürme konusunda değil birçok heyecanı yaşayabileceğiniz konuları ele alan oyun türleri bulunmaktadır. İlgi alanınıza yönelik oyun türünü ararken hiçbir şekilde zorlanmayacağınız web sitemizde sizler için birçok oyun sunmuş bulunmaktayız. Bu oyunlar arasından en sevdiklerinizi belirleyerek yarışa başlayabilir ve puanları toplayabilirsiniz. Tüm bu oyunlarda oluşturulan sıralama sistemi ile diğer rakiplerinizi geçmenizde mümkündür.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.