Son Dakika
09 Aralık 2019 Pazartesi

Web Tasarımı Hakkında

29 Nisan 2014 Salı, 15:23

İnternet kullanımının hızlı bir şekilde yaygınlaşmaya başlaması hayatımızdaki birçok şeyi değiştirdi. Artık birçok kişi ve mağaza ürünlerini internet üzerinden tanıtıyor ve satıyor. Bizler dahi bir ürün alacağımız zaman artık interneti tercih ediyoruz. Bu da internet sitelerini daha da önemli bir hale getiriyor. Çünkü bir ürünü tüketicilere tanıtmak için sitenin tasarımı oldukça başarılı olmalı ve tüketicileri çekmelidir. Bu nedenle bir internet sitesi için Web tasarımı en önemli konulardan bir tanesidir.

Webdesign, Layout, Website

İnternet sitesinin tasarımının satılan ürünler ile benzer özellik göstermesi gerekir. Yani elektronik ürünler satan bir siteyseniz ancak sitenizin tasarımı gıda ürünleri satan bir site gibi tasarlanmışsa o zaman tüketiciler sitenizi beğenmeyecek ve başka sitelere yönelecektir. Bu da müşteri kaybetmenize neden olur. Eğer bunun olmasını istemiyorsanız Web tasarımı dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi olmalıdır.

İnternet sitesinin tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok farklı özellik bulunuyor. Bunların başında ise sitenin teması ve site içerisindeki ulaşım gelmektedir. Sitenin temasının kesinlikle gözü yormayan ve dinlendirici bir tasarıma sahip olmalıdır. Ayrıca sitenize gelen ziyaretçiler aradıkları şeyi site içerisinde kolay bir şekilde bulabilmeliler. Bu sayede sitenizdeki ziyaretçiler hemen sitenizden sıkılıp farklı sitelere yönelmeyeceklerdir.

Site tasarımında kısa bağlantılar her zaman önemlidir. Eğer müşteri bir ürüne kolay yoldan ulaşmak istiyorsa kısayol butonları ile bunu sağlamalısınız. Bu sayede müşteriniz aradığı ürünü daha kolay bulacak ve o ürünü olacak sizde para kazanacaksınız.

Kısacası Web tasarımı bir internet sitesi için en önemli şeylerden bir tanesidir. Sizde daha başarılı bir siteye sahip olmak istiyorsanız tüm bunlara dikkat etmeli ve sitenizi bunlara göre tasarlamalısınız. Bu sayede istediğiniz sonuca da ulaşmış olacaksınız.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.