Son Dakika
24 Ocak 2020 Cuma

Eğitimde Yeni Bir Soluk: Vizyon Koleji

29 Nisan 2014 Salı, 21:27

Klasik kolej algısını değiştirecek, teknolojik imkanlarla donatılmış, 11.500 m2 kapalı alana sahip büyük bir eğitim sahası… Bu devasa proje herhangi bir Avrupa ülkesinde değil, Türkiye’de kuruldu. İstanbul Beylikdüzü ve Esenyurt’ta eğitim hayatına başlayan Vizyon Koleji, farklı eğitim sistemi ve yenilikçi yapısıyla dikkat çekiyor.

HaberDokuz / Yorum Haber

Vizyon Koleji, yönetim kurulu başkanı Cem Arıtuluk önderliğinde Türk eğitim sistemine yeni bir soluk getirmeye kararlı. Kolejin klasik özel okullardan farklı olarak öne çıkan birçok özelliği bulunuyor. Eğitim sistemi ve teknolojik imkanlarıyla rakiplerinden bir adım öne çıkan Arıtuluk liderliğindeki Vizyon Koleji, ilerleyen zamanlarda yeni kampüslerle Türkiye çapına yayılmayı hedefliyor.

 

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini veren Vizyon Koleji, eğitim teknolojileri şirketi SEBİT’in “Sebit Project School” onayladığı teknolojik imkanlarla donatıldı. Microsoft firması tarafından da desteklenen SEBİT birimi sayesinde, okuldaki tüm teknolojik eğitim uygulamaları tek bir merkezden kontrol edilebiliyor.

KONUŞTURAN İNGİLİZCE: FLEXA

İngilizce eğitimi konusunda ciddi bir iddiası olan Vizyon Koleji, öğrencilerini yabancı dil konusunda geleceğe hazırlamaya kararlı. Yönetim Kurulu Başkanı Arıtuluk, Flexa sistemi sayesinde öğrencilerin çoklu ve özelleştirilebilir bir müfredatla eğitim alacaklarını belirtiyor.

Öğrencilerin ezbere dayalı ve yoğunlaştırılmış gramere boğulmasının yerine, konuşarak, pratik yaparak yabancı dil öğrenmesine imkan sağlayan Flexa modeli, Vizyon Koleji’nin en iddialı olduğu alanların başında geliyor.

Devlet okullarında haftada 6 saat, kolejlerde 8 saat verilen yabancı dil eğitimi, Vizyon Koleji’nde haftada 12-15 saat veriliyor. Öğrencilere, eğlendirerek İngilizce öğreten ve sıkmayan Flexa sistemi sayesinde bu ders saatlerinin verimliliği daha da artıyor.

POTANSİYEL ODAKLI EĞİTİM (POEM)

Türk eğitim sistemindeki başlıca eleştiriler, öğrencilerin potansiyellerini ortaya çıkaramadıkları ve sınavlara bağlı olarak yanlış mesleki tercihlere yöneldikleri üzerinde yoğunlaşıyor. Toplumsal olarak incelendiğinde ciddi sorunları da oluşturan bu duruma Vizyon Koleji’nin POEM (Potansiyel Odaklı Eğitim) adını verdikleri sistem çözüm üretiyor.

cem-arıtuluk

POEM sayesinde öğrencilerle kurulan yakın diyaloglar, uzman eğitimcilerin gözlemleri ve öğrencilerin yeteneklerinin keşfedilmesi sağlanıyor. Ailelerle kurulan iletişim sonrasında öğrencilerin yönlendirilmesi gereken meslek ve eğitim imkanları araştırılıyor. Bu sayede başta üniversite tercihlerinde olmak üzere öğrencilere başarılı ve mutlu olabilecekleri bir kariyer imkanı sağlanıyor. 

ÜNİVERSİTELERLE YARIŞAN BİR KAMPÜS

Vizyon kolejinin eğitim imkanları gelişmişliğiyle dikkat çekiyor. Kampüste açık kapalı yüzme havuzlarının yanı sıra, futbol, voleybol ve basketbol sahaları, 600 kişilik konferans salonu, 54 derslik, 4 laboratuvar, 4 sanat ve 5 kişisel gelişim atölyesi bulunuyor. Bünyesinde 3D cep sinemasını da bulunduran Vizyon koleji bu yönüyle de Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

cem arıtuluk vizyon koleji

VİZYON KOLEJİ KİMİN ?

Vizyon Koleji’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını; uzun yıllarını eğitime adamış Cem Arıtuluk yapıyor. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbölümü mezunu olan Cem Arıtuluk uzun yıllar Ankara’nın önde gelen dil okullarında yöneticilik yaptı. Edindiği tecrübeler sonrasında daha iyi bir hizmet verebilmek için ELT Akademik Danışmanlık şirketini kurdu. Kısa bir süre içerisinde, Türkiye’nin önde gelen markası haline dönüşen ELT, yurtdışında birçok Türk üniversitesinin temsilciliğini yaptı.

Cem Arıtuluk eğitimcilik tecrübelerini ve vizyonunu daha üst bir merciye taşıyarak Vizyon Koleji projesini oluşturdu.

İstanbul’da yaşamakta olan Cem Arıtuluk, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.