Son Dakika
11 Aralık 2019 Çarşamba

Çocuk Bakıcısı Arayan Kişiler

29 Nisan 2014 Salı, 15:09

Çocuk Bakıcısı Arayan Kişiler

Toplum içerisinde günümüz şartlarında çoğu anne ve baba iş hayatının içinde yer alıyor. Bu iş hayatı nedeniyle, özellikle gün boyu evde olamayan anneler de olunca, küçük çocuklar için bir bakıcı bulmak zorunlu hale geliyor ve çocuk bakıcısı aramaları başlıyor. Bazen tanıdık kişilere emanet edilen çocuklar, bazen de daha önceden tanışılmamış ancak bu işi defalarca kez yapmış kişilerin sorumluluğuna veriliyor.
cocuk-bakicisi

Çocuk bakıcısı olan kişilere ihtiyacın artmasından ötürü ve günümüzde internet kullanımının da yaygın durumda bulunması nedeniyle, çeşitli internet sitelerinden de bu ilanları görmek ya da bakıcı bulabilmek mümkün hale gelmiş durumda. Ancak bu çok hassas ve araştırılması gereken bir konu olduğu için, ebeveynlerin çocuklarını emanet edecekleri kişileri dikkatli bir şekilde gözlemlemesi ve özellikle bilindik kişileri tercih etmeleri gerekmektedir. Çünkü bazı bakıcı adayları, küçük çocuklara yeterli ilgiyi göstermeyebilir ya da bu işten erken sıkılabilir. Üstelik çoğu kez duymuş ya da medya aracılığı ile görmüş olduğumuz kadarıyla bazı bakıcılar ne yazık ki çocuklara şiddet de uygulayabiliyor.

Bu tarz sorunların önüne geçmek için çocuğunuzu güvenilir kişilerin ellerine teslim etmek ve gün boyu rahat bir şekilde zaman geçirmesini sağlamak önemli oluyor. En çok da bebekler için tüm gün boyu ilgi ve belki de her saat başı bir ihtiyacı olacağı için yoğun bir enerji harcama işi gerekiyor. Bu nedenle çocuk bakıcısı arayan kişilerin daha çok genç yaştaki adayları tercih etmeleri gerekiyor. Bakıcı olarak bulduğunuz kişinin özellikle acil durumlarda nasıl tepkiler verdiğini, panik ya da heyecan yapıp yapmadığını da ilk zamanlarda gözlemlemeniz ve çocuğunuzla diyaloğunu ilk birkaç gün gözlemlemeniz, her şeyin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.