Son Dakika
12 Aralık 2019 Perşembe

Genç Kızlar Tarafından En Çok Tercih Edilen Mezuniyet Elbisesi Modelleri

26 Nisan 2014 Cumartesi, 18:54

Okullarını bitiren genç kızlar mezuniyet kutlamasında şık ve zarif görünebilmek adına okul bitmeyen, aylar önce araştırmalara başlarlar ve en şık olma yarışına girerler. Mezuniyet elbiseleri genç kızlar adına çok farklı tasarımlara sahip olabilmektedir. Bazı modeller sade tasarımlardan oluşurken, bazıları ise taşlı ve payetli tasarımlardan oluşmaktadır.

Genç kızların vücut ölçülerine ve yaşlarına uygun olarak seçmesi gereken modeller arasında önü kısa arkası uzun olan şifon modelleri payetli modeller, mini ve straplez modeller, kalın askılı farklı desenlere sahip olan keten modeller, mini boylarda prenses modeller, uzun kollu v yakalı kısa modeller, dantel detayına sahip olan belden fırfırlı olan orta boy ve mini modeller, çiçek desenlerine sahip olan standart kesim orta boy modeller, üst tarafı sırf taş işlemesi olan kısa veya uzun modeller, uçuş uçuş tül detayına sahip olan modeller ve neon renklere sahip olan modeller yer almaktadır.

mezuniyet elbisesi modelleri

Çok abartılı ve taşlı olan modeller genç kızları olduğundan daha büyük göstereceğinden dolayı tercih edilmemelidir. Bu sezon göz önünde olan renkler ise, fuşya, narçiçeği, mor, krem, petrol yeşili, hardal rengi, fıstık yeşili, beyaz ve şampanya rengi olmaktadır. Genç kızların yaşlarına uygun olarak sade ve abartıdan uzak mezuniyet elbiseleri seçmeleri gerekmektedir. Son zamanların en gözde modeli olan balık modelleri de genç kızlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Ancak fazla kilosu bulunan genç kızlar seçimlerini balık modellerin dışında, bele oturan ve basen kısmına doğru bol inen modellerden yana yapmalıdır.

Tüm bunların dışında tercih edilecek saç modelleri ise abartıdan uzak salık su dalgası modelleri ve tepeden atkuyruğu modelleri olabilmektedir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.