Son Dakika
13 Aralık 2019 Cuma

Abiye Elbiseler

26 Nisan 2014 Cumartesi, 18:41

Elbiseler, bayanların en sevdiği kıyafetler arasında yerini almıştır. Elbiselerin özellikle kadınlığı daha çok ortaya çıkarıyor olması, bayanların elbiselere olan düşkünlüğünü daha da arttırmaktadır. Özel günlerde pantolon, ceket ikilemesinden çok elbiseler tercih edilir. Elbiseler de genelde özel günlerde abiye modeller arasından seçilir. Modanın tam kalbinde yatan abiye modelleri, bayanları da kalbinden vurmaktadır. Her yıl değişime uğrayan abiye modelleri bu yıl da değişime uğramıştır ve ne yazık ki geçtiğimiz sene alınan abiye elbiselerin gardıroplardan hiç çıkarılmamasını öneriyoruz.

2014 Yılı abiye elbise modellerinde ilk göze çarpan özelliğin dantel ayrıntısına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Danteller geçtiğimiz sene yavaş yavaş tüm kıyafetlerde etkisini göstermeye başlamıştı. Bu sene ise tam anlamıyla dantellerin ön plana çıktığını söyleyebiliriz.
abiye elbise modelleri

Abiye modelleri incelendiğinde, elbiselerin temel özelliklerinden birisinin de düşük omuzlar olduğunu söyleyebiliriz. Omuzlar, kadının cazibesini ön plana çıkaran ayrıntılardan birisidir. Boyun ve omuzların ön plana çıkarıldığı 2014 abiye elbise modellerinde, oval V yaka modeli de oldukça yaygın kullanılmıştır. Abiye elbiselerin genel özellikleri değerlendirildiğinde ise uzun elbiselerin en çok dikkat çeken modeller olduğunu söylemek mümkün. Kısa model tercih etmektense bu yıl uzun abiye modelleri tercih edenler modaya uygun daha çok elbise modeli bulabilirler. Kısa modellerden daha çok hoşlananlar ve vazgeçmek istemeyenler için de tasarımlar genelde straplez kesimli yakalara hakim olarak tasarlanmıştır. Etekler de göğüs altından itibaren geniş kesimli olarak hazırlanmış ve sunulmuştur. Renk seçeneklerini değerlendirmek isteyenler için 2014 abiye modellerinde renklerin koyu tonlar olduğunu söyleyebiliriz.

Açık renkli abiye elbiselerinden öte koyu tonların kullanıldığını, derin yırtmaçlı modellerin ön plana çıktığı uzun elbise modelleri, bu yıl gittiğiniz öze günlerde ve gecelerde, sizleri gecenin yıldızı yapabilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.