Son Dakika
23 Ocak 2020 Perşembe

Vilanova Hayatını Kaybetti

25 Nisan 2014 Cuma, 20:35

Pep Guardiola’nın ardından Barcelona’nın başına geçen Tito Vilanova bir süredir mücadele ettiği kanserle mücadelesini kaybetti. Başarılı teknik adam 45 yaşındaydı. Dün gece hastaneye kaldırılan Vilanova’nın durumunun ağırlaştığı açıklanmıştı. Bugün hastaneden yapılan açıklamada ünlü spor adamının tüm çabalara rağmen hayatını kaybettiği açıklandı.

tito-vilanova

Kanser rahatsızlığı nedeniyle Barcelona’daki görevinden ayrılmak zorunda kalan ve tedavi gören Tito Vilanova, dün gece midesinden yaşadığı rahatsızlık sonrasında acilen hastaneye kaldırıldı. Yapılan müdahale sonuç vermedi ve 45 yaşındaki teknik adam hayata gözlerini yumdu.

TITO VİLANOVA KİMDİR?

Vilanova, futbol kariyerine Barcelona’nın altyapısında başlamıştır. 1988’de Barcelona’nın B takımında profesyonel futbola başlamış ve 2 yıl bu takımda forma giymiştir. Daha sonra, doğduğu bölgenin takımı olan Figueres, Celta Vigo, Badajoz, Mallorca, Lleida, Elche ve Gramenet takımlarında forma giymiştir. 2002’de Gramenet’te futbolu bırakmıştır.

GUARDIOLA’NIN YERİNE GEÇTİ

Vilanova, Terrassa’da yönetici olarak çalıştıktan sonra Barcelona B’de yardımcı teknik direktörlüğe başlamıştır. 2008’de Josep Guardiola, Barça’nın teknik direktörü olunca Vilanova, Barcelona’da yardımcı teknik direktör olarak göreve başlamıştır. 2012’de Guardiola istifa etmiş ve Vilanova, Barcelona’nın teknik direktörü olmuştur.

AYRILIĞI 19 TEMMUZ’DA DUYURULDU19 Temmuz 2013 günü Barcelona Başkanı Sandro Rosell ve Sportif Direktör Andoni Zubizarreta, Vilanova ile yolların ayrıldığını resmen duyurdu. Toplantıda konuşan Başkan Rosell, “Yapılan kontrolleri sonucunda Vilanova’nın göreve devam edemeyeceği anlaşıldı. Hastalığının tekrar ilerlemesinden ötürü görevi bıraktı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.