Son Dakika
09 Aralık 2019 Pazartesi

KCK’da Tahliyeler Devam Ediyor

12 Nisan 2014 Cumartesi, 21:32

Çözüm süreciyle birlikte Türkiye’deki en kapsamlı terör davası olarak bilinen KCK’da tahliyeler devam ediyor. Terör örgütü PKK’nın sivil ve siyasi unsurlarını da içine alan davada 48 terör yandaşının daha topluma karışmasına müsaade edildi.

kck-tahliye

DİYARBAKIR’da KCK Türkiye Meclisi ana davasında yargılanan tutuklu sanıklardan 48’i hakkında tutukluluk durumu değerlendirmelerinin ardından tahliye kararı verildi.

Kapatılan Özel Yetkili 6’ıncı Ağır Ceza mahkemesinden Diyarbakır 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen 91’i tutuklu 175 sanığın yargılandığı KCK/TM ana davası dosyasında bugün mahkeme tarafından tensip duruşması yapıldı. Tensip duruşmasında sanıkların tutukluluk halini değerlendiren mahkeme 38 kişiyi tutuklulukta geçirdikleri süre 5 yılı doldurduğu için, 10 kişiyi ise mevcut delil durumu ve tutuklu kaldığı süreyi gözönüne alarak tahliye kararı verdi. Aralarında kadınlarında bulunduğu 48 kişinin gece geç saatlerde Diyarbakır D tipi ve E tipi kapalı cezaevlerinden salıverilecekleri öğrenildi.

Felat BOZARSLAN / DİYARBAKIR, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.