Son Dakika
19 Ocak 2020 Pazar

HDP’liler İzmir’de Askerlere Saldırdı !

28 Şubat 2014 Cuma, 00:15

ASKERİ KAMYONUN ÖNÜNÜ KESTİLER

Edinilen bilgiye göre, Urla ilçesine girişlerine izin verilmeyince araç konvoyuyla İzmir’e dönen gruptan bazı partililer, Güzelbahçe ilçesinde karşı yönden gelen askeri kamyonun önünü kesti.

KAZMA VE KÜREKLERLE SALDIRDILAR

Taş ve sopalarla saldırdıkları kamyonun içinden Astsubay Başçavuş Özkan Çelik ve Şenol Kalkan ile Uzman Çavuş Bilgin Şenol’u çıkarmaya çalışan gruptakiler, kapıyı tutup karşı koyan askerlerin kollarına kazma ve küreklerle vurdu.

Bu sırada kamyon kabinine havai fişek atmaya çalışan fakat başarısız olan gruptakiler, yoldan geçen Ali Özgen’i de darbettiler.

HASTANEYE KALDIRILDILAR

Kamyonu kullanan Başçavuş Özkan Çelik, bir süre sonra aracını kalabalığın arasından çıkarmayı başardı. Askerler, kamyonla, Ali Özgen de kendi imkanlarıyla Urla Devlet Hastanesine gidip, tedavi altına alındı.

AK Parti İlçe Başkanı Tarkan Bakırlı ve Urla Belediye Başkan adayı Erşan Eroğlu ile MHP İlçe Başkanı Cemal Taktakoğlu ve Urla Belediye Başkan adayı Hasan Hüseyin Akgül’ün ziyaretleri sırasında yaralı askerler, sağduyulu davrandıklarını dile getirdi.

İzmir Valisi Mustafa Toprak da Kaymakam Şehmus Günaydın ile yaralıları ziyaret etti.

Yaralılardan Ali Özgen’in ayakta tedavisinin ardından taburcu edildiği, yaralı askerlerin de yakın zamanda taburcu edileceği öğrenildi.

Bu arada, hastane bahçesindeki askeri kamyonun ön camında çatlak, kapılarında da göçük oluştuğu gözlendi.

Grup, Güzelbahçe ilçesinden geçtikleri sırada birbirlerine yakın olan CHP ve DSP’nin seçim bürolarının önündeki araçlar ile İşçi Partisi İlçe Başkanlığı binasını da taşlamıştı.

urla-hdp-pkk

izmir-hdp-urlaizmir-hdp

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.