Son Dakika
07 Aralık 2019 Cumartesi

URLA’DA PKK PROVOKASYONU DEVAM EDİYOR

27 Şubat 2014 Perşembe, 18:26

PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’nin İzmir’deki provokasyonlarına bugün bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz pazar günü Urla’da seçim bürosunu açamayan HDP’liler 250 araçlık konvoyla ilçeye girmeye çalıştı. MHP ve CHP’nin araçlarına saldırılar düzenlendi.

HaberDokuz.com / Özel Haber / İzmir

BÜYÜK PROVOKASYON

İzmir’in birçok yerinde HDP’nin faaliyetlerin tepkiler devam ederken, bugün Urla’dan gelen haberler provokasyonun boyutlarını gözler önüne serdi. Geçtiğimiz pazar günü Urla’da seçim bürosunu açmak isterlerken terör örgütü lehine atılan sloganlara vatandaşlar büyük tepki göstermişti. Meydanda toplanan binlerce kişi HDP’nin seçim bürosunun açılışına izin vermemişti.

hdp urla giriş

Olaydan yaklaşık 5 gün sonra, bugün yaşananlar ise olayın hangi noktaya ulaşabileceğini gösterdi. 250 araç ve yaklaşık bin beş yüz kişiyle ilçeye doğru hareket eden BDP-HDP’li grup Urla’ya girmek istedi.

 urla girişi hdp

VATANDAŞLAR İLÇE MERKEZİNDE TOPLANDI

Urla’nın girişinde polis tarafından durdurulan konvoy ilçede büyük tepkiyle karşılandı. İlçe meydanında ve açılacak olan HDP seçim bürosu önünde toplanan vatandaşlar PKK aleyhine sloganlar atmaya başladılar. Olayın duyulması üzerine çok sayıda vatandaş ilçe meydanında toplanmaya başladı.

YOLU TRAFİĞE KAPATTILAR

Olayların büyümesinden endişe eden güvenlik güçlerinin konvoyun girişine izin veremeyeceklerini sadece 50 kişinin geçiş yapabileceğini söyledi. Bunun üzerine tepki gösteren HDP’liler yolu araç trafiğine kapatarak vatandaşları mağdur ettiler.

“URLA OVASI PKK YUVASI”

Geçtiğimiz pazar günü Urla’da vatandaşların tepkisini “faşistlik” olarak tanımlayan BDP-HDP grubu PKK ile herhangi bir bağlantılarının olmadıklarını iddia etmişlerdi. Urla’daki seçmenleri için çalıştıklarını açıklamışlardı. Ancak bugün Urla’ya girmek isteyen aralarında HDP İzmir İl Başkanı Cavit Uğur’un da bulunduğu grubun örgüt lehine sloganlar atması vatandaşların haklılığını ortaya çıkardı. HDP’liler “Urla Ovası PKK Yuvası”, “Biji Serok APO”, “Dişe Diş Kana Kan Seninleyiz Öcalan”, “Urla faşizme mezar olacak” sloganlarını attıkları görüldü.

CHP, DSP VE MHP ARAÇLARINA SALDIRI

Urla’ya girişlerine izin verilmeyen HDP’liler topluca geri dönüşe başladılar. Konvoy dönüş yolunda karşılarına çıkan partilerin araçlarını kullanılamaz hale getirdiler. MHP, CHP ve DSP’nin seçim araçlarına taşlı sopalı saldırıda bulundular. 

urla pkk saldırısı2

urla pkk saldırısı

izmir-hdp-urla izmir-hdp

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.