Son Dakika
07 Aralık 2019 Cumartesi

ODTÜ Karıştı !

25 Şubat 2014 Salı, 14:00

SON GELİŞMELER

14.05- ODTÜ’de eylem yapmak isteyen gruba polis gaz bombası, biber gazı ve toma araçlarıyla müdahale etti. Kalabalık ODTÜ ormanına doğru geri çekilirken, yer yer müdahaleler devam ediyor.

14-06- Eylemci grup polise havai fişek attı.

16.00- Olaylar şu anda bitmiş durumda.

odtü müdahale 25 şubat 2014

odtü müdahale

HaberDokuz.com / Özel

ODTÜ’de gerginlik erken başladı. ODTÜ yolu açılışına Erdoğan’ın da katılacağını öğrenen öğrenciler ve çok sayıda vatandaş yürüyüşe başladı. Güvenlik güçlerinin yoğun güvenlik aldığı kampüste, dün sosyal medyaya düşen ses kayıtlarının da protesto edildiği görüldü.

Ankaralıların protestolarına rağmen yapımı hızla sürdürülen ve binlerce ağacın katledilmesine neden olan ODTÜ yolu bugün açılıyor. Açılışa Başbakan Erdoğan’ın ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de katılacağı açıklanırken, ODTÜ‘lüler açılışı protesto etmek üzere A1 kapısı önünde toplandı.

Saat 14.00′da yapılacak olan açılış öncesinde ODTÜ‘lüler ve Ankaralılar, ODTÜ yolunu ve Başbakan Erdoğan-Bilal Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını protesto etmeye başladı.

odtü yolu açılışı

ODTÜ’den yolun açılışı protesto etmek isteyen bir grup, ODTÜ Kampüsüne girmek istedi. Özel güvenlik görevlilerinin buna izin vermemesi üzerine arbede yaşandı. A1 Kapısında girmek isteyen grup, güvenliği aşarak içeri girdi. Grubun açılışın olduğu alana gitmek istediği belirtildi. ODTÜ’de gerginlik sürüyor.

ODTÜ’DEN GÖRÜNTÜLER

odtü pankart

odtü yürüyüş 2

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.