Son Dakika
21 Ocak 2020 Salı

PKK’lı Vekillerden Şok Sözler !

24 Şubat 2014 Pazartesi, 19:33

HDP’lilerden Şok Sözler !

PKK’nın Batı illerindeki siyasi örgütlenmesi olarak faaliyetlerine devam eden HDP Ankara’da bir basın toplantısı düzenledi. Urla’daki HDP’ye yönelik tepki için başlayan toplantı Eş Genel Başkan Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel toplantıda şok sözleriyle sona erdi.

HaberDokuz.com / Özel Haber / Ankara

TOPLUMDA PKK’YA TEPKİ ARTIYOR !

Son günlerde giderek artan terörün siyasallaşması ve normal gibi gösterilmesi sürecine vatandaşların tepkisi artarak devam ediyor. Edirne’de terör örgütüne üye olmaktan kesinleşmiş 8,5 yıl hapis cezası alan Sebahat Tuncel’e dün de İzmir Urla’da HDP seçim bürosunun açılışına ve İstanbul Kadıköy’de HDP seçim otobüsüne verilen reaksiyon, toplumdaki PKK karşıtlığının giderek artığını gösteriyor.

ertuğrul-kürkçü

URLA’DAKİ OLAYLARA BÖYLE TEPKİ GÖSTERDİLER

Urla’da yaşanan olaylardan sonra bugün Ankara’daki HDP Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıyı eş genel başkanlar Ertuğrul Kürkçü ve Sebahat Tuncel yaptılar. Çok sayıda basın mensubunun hazır bulunduğu toplantıda HDP’lilerin söyledikleri sözler ise yenilir yutulur gibi değildi.

“ALNINIZDAN KURŞUNU YİYİP TABUT İÇİN GELMENİZİ İSTERİZ”

Kürkçü sert bir çıkış yaparak “savaş mı istiyorsunuz” diyerek tehdit de bulunmayı ihmal etmedi. Bununla da yetinmeyen Kürkçü şok sözleri sarf etti:

“Bize marifet mi göstermek istiyorsunuz. Savaşı mı başlatmak istiyorsunuz. O savaşta sizi en önde görmek isteriz. Alnınızdan kurşunu yiyip tabut içinde gelmenizi isteriz”.

BOZKURT İŞARETİ YAPANLAR…

Kürkçü PKK’yı protesto eden vatandaşları da çeşitli ifadelerle tanımladı. MHP’ye yönelik “susuyorsanız onaylıyorsunuz” diyen Kürkçü, “Burada gördüğümüz güruh kurt başı işaretleri gösteren bir topluluktur. Bunları şu an için herhangi bir partiye zimmetlemiyoruz. Bu olaylarla ilgili hiçbir partinin kınamadığını, görüş bile beyan etmediğini belirtmek isteriz. Susuyorsanız onaylıyorsunuz demektir. O zaman kurt başları ve ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sözü yerini bulur. Ben partilerden ‘bu yapılanlar demokrasiye saldırıdır’ demelerini bekliyorum. Öyle anlaşılıyor ki; Sayın Bahçeli’nin sık sık yakındığı gibi ‘içimizdeki ajanlar’ sözünde olduğu gibi kimi unsurlar bunu yapmıştır. Kim çözüm sürecine karşı ise kim Kürt meselesinin barışçıl yönden çözümüne karşı olduğunu belirtmişse onlar bu saldırının içindedirler veya onaylamaktadırlar” diye konuştu.

izmir-hdp-urla

izmir-hdp

 

Yorum

  1. abid

    27 Şubat 2014 at 23:21

    PKKnin daginda teröristlere fahiselik yaptigi günleri özlüyor

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.