Son Dakika
23 Ocak 2020 Perşembe

İzmir’de HDP Provokasyonu Devam Ediyor!

24 Şubat 2014 Pazartesi, 18:45

HDP’nin İzmir’deki faaliyetleri sonrasında dün Urla’da yaşanan vatandaş tepkisi toplumda terör örgütüne olan öfkenin hangi boyutlara gözler önüne sermişti. PKK’nın siyasi uzantısı olarak ve özellikle Batı bölgelerinde sosyalist oylara göz diken HDP İzmir’i germeye devam ediyor. Bugün de İzmir’in en merkez yerini karıştırdılar…

HaberDokuz.com / Özel Haber / İzmir

hpd izmir kıbrıs şehitleri1

URLA OLAYLARINA TEPKİ İÇİN TOPLANDILAR

İzmir’de sistemli bir şekilde çalışan HDP kadroları hiçbir tabanı olmamasına rağmen Urla’nın en merkez yerine seçim bürosu açmak istemişti. Açılışta son ses çalan ve vatandaşları rahatsız eden müziklere, terör örgütü lehine atılan sloganlar da eklenince ortalık karışmıştı. Polisin HDP’lileri özel araçlarla kaçırdığı Urla’dan olaylar zor bir şekilde kontrol altına alınmış, vatandaşların tepkisi sonrasında BDP binası da kullanılamaz hale gelmişti.

hdp izmir kıbrıs şehitleri 3

EN MERKEZİ YERDE TOPLANDILAR !

Bugün de o provokasyonlar merkez ilçeye taşındı. İzmir’in en merkezi yerlerinden biri olan Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi önünde toplanan grup Urla’da yaşananları protesto etti. Binlerce insana aldırış etmeden caddeyi kapatarak yürüyüş yapan HDP’lilerin PKK lehine slogan attılar.

izmir kıbrıs şehitleri 2

VATADANDAŞLAR ZOR ANLAR YAŞADI

Alsancak’ta bulun Kıbrıs Şehitleri, İzmir’in en yoğun yaya trafiğinin olduğu caddelerin başında geliyor. Özellikle İzmir’e gelen turistlerin de uğrak yeri olan caddeyi eylem alanı olarak seçen HDP’liler vatandaşlara zor anlar yaşattılar. Yaya trafiğine aldırış etmeden vatandaşların ortasına giren kalabalık gruba güvenlik güçlerinin herhangi bir müdahale bulunmadığı görüldü.

izmir-hdp-urla

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.