Son Dakika
25 Ocak 2020 Cumartesi

İzmir’de BDP-HDP’ye Büyük Tepki

23 Şubat 2014 Pazar, 19:33

İzmir’de HDP Provokasyonu: Olaylar Kontrolden Çıktı

PKK’nın yeni siyasi yapılanması HDP’nin İzmir’deki faaliyetlerine büyük tepki. Urla’da seçim bürosu açmak isteyen örgüt yandaşları bölge halkını öfkelendirdi. Olayların büyümesi üzerine BDP-HDP’liler polis koruması altında ilçeyi terk ettiler.

HaberDokuz.com / Özel Haber / İzmir

HDP’nin SEÇİM BÜROSUNA TEPKİ

PKK’nın Batı bölgelerindeki oyları alabilmek için ‘sosyalist’ görünümle pazarlamaya çalıştığı HDP’ye tepkiler devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Edirne’de Sabahat Tuncel’in seçim bürosu açması sırasında yaşanan olayların bir benzeri bugün İzmir’de yaşandı.

OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER

OLAY ANI (VİDEO)

izmir-hdp-urla

BİN KİŞİ TOPLANDI

İzmir’in Urla ilçesinde biraraya gelen yaklaşık 100 kişilik grup HDP Seçim bürosunu açmak istedi. Bu sırada büronun yakınındaki meydanda toplanan vatandaşlar PKK aleyhine sloganlar atmaya başladılar. HDP’lilerin karşılık vermesi üzerine kalabalık hızla arttı ve iki grup birbirini taşlamaya başladı. HDP’lilerin taş atması meydandaki kalabağı adeta galeyana getirdi.

Meydanda toplanan kalabalığın HDP seçim bürosunun açılmasına izin vermeyeceklerini belirtmesi ve binaya yürümek istemesi üzerine polis müdahalesi başladı.

PKK ALEYHİNE SLOGAN ATAN GRUBA BİBER GAZI

Öfkeli vatandaşların polisin uyarısıyla dağılmayacağı anlaşılınca emniyet güçlerinden biber gazlı müdahale başladı. TOMA aracının yanı sıra yoğun biber gazının da etkisiyle kalabalık HDP seçim bürosu önünden uzaklaştırıldı.

ÖFKE BDP’YE YÖNELDİ !

HDP önündeki grubun bir kısmı  BDP ilçe binasına yöneldi. BDP binasını taş yağmuruna tutan vatandaşlar, terör örgütü aleyhine sloganlar attılar. BDP İlçe Binası’nın kullanılamaz hale gelmesinden sonra BDP bayrağını da söken vatandaşlar bunu ilçe meydanına götürüp ateş verdiler.

İLÇEYİ TERK ETTİLER

Gerginliğin duyulması üzerine vatandaş kalabalığı daha da arttı. Polis yoğun güvenlik önlemleri altında HDP’lileri ilçeden kaçırdı.

EDİRNE’DEN SONRA İZMİR

İzmir’de yaşanan olaylar geçen hafta Edirne’de yaşanan olayları hatırlara getirdi. HDP’nin seçim bürosunu açmak için Edirne’nin Keşan ilçesine gelen Sebahat Tuncel’e halk büyük tepki göstermiş, HDP’liler ilçeyi terk etmek zorunda kalmışlardı.

sebahat-tuncel-saldırı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.