Son Dakika
06 Aralık 2019 Cuma

MHP’den Sığınmacı Artışına Tepki !

19 Şubat 2014 Çarşamba, 12:26

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, hükümetin teşvikiyle Suriye’den kaçarak Türkiye’ye sığınanların sayısında her geçen gün artış olduğuna dikkat çekti.

AKP’nin izlediği Suriye politikasıyla Türkiye’yi belirsizliğe sürüklediğini vurgulayan Halaçoğlu, “Türkiye’de bulunan Suriyeli sığınmacıların sayısı ve durumu ile ilgili olarak net bir bilgi ortaya konmuyor. Ülkenin huzuru ve ekonomik çıkarları açısından büyük bir problem ile karşı karşıya kalındı” dedi. Halaçoğlu, Suriye’de iç çatışmalar başladıktan sonra Türkiye’ye sığınmacı akını olduğunu ve bunun da kontrolsüz bir şekilde geçekleştiğini ifade etti. Sığınmacı sayısının bilinmemesinin Türkiye’yi bir çok olumsuz gelişme ile karşı karşıya bırakacağı uyarısı yapan Halaçoğlu, şöyle konuştu: “Sürekli sığınmacı geldiği biliniyor ancak bugüne dek ne kadar masraf  yapıldı. Sığınmacıların ne kadarı kayıt altında, ne kadarı kayıt altında değil, bunun bile bilgisi bulunmuyor.”

Yardım yapan var mı?

Sığınmacıların barınması amacıyla kaç kamp inşa edildiğinin de kamuoyundan saklandığını anlatan MHP’li Halaçoğlu, yenilerin yapılıp yapılmadığı konusunun da bilinmeyenler arasında olduğunu ifade etti. Sığınmacılara başta Avrupa Birliği (AB) olmak üzere diğer ülkelerden yardım yapılıp yapılmadığının da bilinmediğini söyleyen Halaçoğlu, “Yurt dışından yardım alınıyor mu? Avrupa ülkeleri arasında kaçıncı sıradayız, dünyada kaçıncı sıradayız bilinmiyor ve kimse ilgilenmiyor” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.