Son Dakika
10 Aralık 2019 Salı

Eskişehir’deki Kedi Katiline Sert Tepki

16 Şubat 2014 Pazar, 15:52

Eskişehir’de, bir kafeden sahiplendiği kediyi işkenceyle telef eden ve bu görüntüleri sosyal medyada yayınlayan üniversite öğrencisinin para cezasıyla serbest bırakılmasını protesto etti.

İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı’nda bir araya gelen, ellerinde pankart ve dövizler taşıyan grup adına açıklama yapan Ayten Tutkun, hayvanlara eziyet eden, şiddet uygulayan ve vahşice katleden insanların, sadece kabahat işlemiş sayarak verilen idari para cezalarının, toplum vicdanını rahatsız ettiğini söyledi.

Hayvanları Koruma Kanunu’nun yaptırımlarının yetersiz olduğunu savunan Tutkun, şöyle konuştu:

“Hayvan korumacıların ne için çabaladığı, bir kez daha açıkça görülmektedir. Kapalı yerde sigara içmek, yerlere çöp atmak ile dünyayı paylaştığımız can dostlarımıza yapılan zulmün aynı kefeye konması büyük bir insanlık ayıbıdır. Hayvanlara vahşetin bir sonraki adımı insana vahşettir. Bugün savunmasız bir hayvana şiddet uygulayan er geç çocuk, kadın, yaşlı veya kendisinden daha aşağı gördüğü insana veya insanlara aynısını yapacaktır. Hayvanlara eziyet eden, şiddet uygulayan ve vahşice katleden insanların, hiçbir şey yapmamış gibi toplum içinde dolaşmalarından son derece rahatsızız.”

Protesto sırada Porsuk Çayı’na bir köpeğin atıldığını gören hayvanseverler, köpeği bulunduğu yerden çıkarttı. Hayvanseverler, köpeğine yüzmeyi öğrettiğini iddia eden kişiyle tartıştı. – Eskişehir

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.