Son Dakika
10 Aralık 2019 Salı

Kabataş Olayının Görüntüleri Çıktı !

2105 kez izlendi, 13 Şubat 2014 Perşembe

Gezi Parkı olaylarının sürdüğü günlerde Kabataş’ta eylemciler tarafından darp edildiği iddia edilen başörtülü kadının görüntülerine ulaşıldı. Gezi Parkı eylemlerinin en çok konuşulan olayları arasında yer alan Kabataş’taki saldırı hadisesine ilişkin kamera kayıtları yayınlandı. Kanal D haberin ulaştığı görüntülerde başörtülü kadına herhangi bir müdahale söz konusu olmadığı görülüyor. Polisin kamera kayıtları ve tanıkların ifadelerine başvurarak hazırladığı […]

Gezi Parkı olaylarının sürdüğü günlerde Kabataş’ta eylemciler tarafından darp edildiği iddia edilen başörtülü kadının görüntülerine ulaşıldı.

Gezi Parkı eylemlerinin en çok konuşulan olayları arasında yer alan Kabataş’taki saldırı hadisesine ilişkin kamera kayıtları yayınlandı. Kanal D haberin ulaştığı görüntülerde başörtülü kadına herhangi bir müdahale söz konusu olmadığı görülüyor. Polisin kamera kayıtları ve tanıkların ifadelerine başvurarak hazırladığı raporuna göre de gerçekleşen bir saldırı bulunmuyor.

ÇOK KONUŞULAN İDDİALAR

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ismini vermediği başörtülü bir kadın, Gezi olayları sırasında Kabataş’ta, güpegündüz saldırıya uğramıştı. Belden yukarıları çıplak, ellerinde deri eldivenler, başlarında siyah bandanalar bulunan 80-100 kişilik bir grup, bebeğiyle birlikte durakta bekleyen genç kadını dövmüştü. Yetmemiş, üzerine idrarlarını yapmışlardı. Türkiye günlerce bu iddiayı konuştu. ama, kamuoyu o görüntüleri bir türlü göremedi.Kanal D Haber bu olaya ait o görüntüleri yayınladı.

KAYITTAKİ DETAYLAR

Güvenlik kamerasının tarihi, 1 Haziran 2013’ü, yani Gezi olaylarının başladığı tarihi gösteriyor. Saat 19.42…Polis raporuna göre Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun gelini kameranın görüş açısına giriyor. Elinde Bebek arabası, arabada da bebeği var. Genç kadın Kabataş tramvay durağının karşısındaki kaldırıma geçiyor, ve eşini beklemeye başlıyor.

5 GÜN SONRA POLİSE BAŞVURDU

Zehra Develioğlu polise başvurdu, o gün yaşadıklarını anlattı. Kaldırımda beklediği sırada, 80 – 100 kişilik bir grubun yaklaştığını; Gruptaki erkeklerin belden yukarılarının çıplak olduğunu; Ellerinde eldivenler, başlarında da siyah bandanalar bulunduğunu anlattı. Kalabalıktan bazıları kendisine küfür ettiğini,birinin de Tokat atarak yere devirdiğini, ardından da 4-5 kişinin üzerine idrarlarını yaptığını söyledi. Saldırganlardan bazılarının da cinsel tacizde bulunduğunu belirtti.

ADLİ TIP’TAN RAPOR ALDI

Genç kadın daha sonra Adli Tıp Şube Müdürlüğü’ne gitmiş, rapor almıştı. Raporda, bacaklarının iç kısmında, kısa sürede geçebilecek 5 adet morluk olduğu belirtilmişti. Morlukların, itiş kakış sırasında oluşmuş olabileceğinin de altı çizilmişti.

OLAY GÜNÜ YAŞANANLAR

Genç kadın Bebek arabasıyla kaldırımda bekliyor. 19:43’de, yanından 8-10 kişilik bir grup geçiyor. Bir hareketlenme yok. Kalabalık, kısa süre içinde genç kadının yanından uzaklaşıyor. Çevrede de olağandışı hiç bir hareketlilik gözlenmiyor.

19:48:15’de 10-15 kişilik bir başka grup geliyor. Develioğlu’nun yanında 30 saniye kadar duraklıyorlar. Polise göre burada söz dalaşından dolayı bir hareketlilik oluyor. Grup 19.50’de görüntüden uzaklaşıyor. Çevrede yine bir olağanüstülük gözlenmiyor. Kabataş iskelesinin güvenlik görevlileri de normal işlerine devam ediyor.

Genç kadın, 19:48 – 19:58 arası kaldırımda sabit olarak bekliyor. Çevrede de her şey olağan seyrinde. araçlar hızla önünden geçiyor

19:58’de eşi geliyor.

Bir dakika sonra, ikisi birlikte yolun karşısına geçiyorlar. 54 saniye sonra da, kameranın görüş açısından çıkıyorlar.

Polis, günlerce bu iddiayı soruşturdu. Tam 73 ayrı kameranın görüntülerini topladı tek tek inceledi. Bölgedeki büfecilerin, taksicilerin ifadelerini aldı. Yetinmedi, baz istasyonlarından alan taraması yapıp, o zaman diliminde orada bulunan herkesi tespit etti, ifadeye çağırdı.

Onlardan bazılarını da, teşhis için Develioğlu’na gösterdi. İfadesinde ayrıntılı eşkal veren Develioğlu, şüphelileri teşhis edemedi.

Kanal D’nin ulaştığı görüntüler ve polis raporu bununla sınırlı.Genç kadının iddialarını doğrulayan başka görüntü var mı bilinmiyor.

Etiketler: başörtüsü kabataş üzerime işediler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.