Son Dakika
13 Aralık 2019 Cuma

Eboue: İyi ki Galatasaray’ı Seçmişim

11 Şubat 2014 Salı, 01:59

Galatasaray’ın Fildişili yıldızı Emmanuel Eboue, sarı kırmızılı ekibi seçmekle kesinlikle doğru kararı verdiğini ifade etti.

Sarı kırmızılılara geldiği dönemde Avrupa’nın önemli ekiplerinden teklifler aldığını belirten Eboue, TRT Spor’da verdiği demeçte, “O dönem, İtalya’dan Roma, Juventus ve Fiorentina kulüplerinden teklifler aldım. Şükürler olsun ki, Galatasaray’ı seçtim. Burada bir ailenin parçası gibiyim. İyiki o kararı vermişim.” dedi.

Fatih Terim’in kulüpteki yerinin farklı olduğunu vurgulayan 30 yaşındaki futbolcu, “Her hocanın elbette kendine has bir çalışma sistemi vardır. Fatih Terim ile 2 sene beraber çalışma şansı buldum. Bu kulübe çok şey kazandırdı. Hem şahsım hem de kulübüm adına ona tekrardan teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“GENÇ OYUNCULAR ÇOK ETKİLENDİ”

Mancini ile gelen sistem değişikliğinin en çok genç oyuncuları etkilediğini ifade eden Fildişili oyuncu, “Mancini’nin de kendine has bir oyun felsefesi var. 4-4-2’den 3-5-2’ye geçmek hiç kolay olmadı. Takımdaki tecrübeli isimler çabuk adapte olurken, gençler ise bocaladı. Alışmak için sürekli beraber çalışıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Yedek oturmanın her oyuncuyu mutsuz edeceğini sözlerine ekleyen tecrübeli isim, “Yabancı kuralıyla başa çıkmak tabiki kolay değil. Ama önemli olan bizim, bununla başa çıkabiliyor olmamız. Burada bir aileyiz. Kim sahadaysa, elinden geleni yapacaktır. Barcelona’ya baktığımızda, tribünde olanlar bile çok mutlu. Bu yüzden dünyanın en iyisiler.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.