Son Dakika
13 Aralık 2019 Cuma

Üniversitelerde Terör

10 Şubat 2014 Pazartesi, 16:08

Yazar Hüseyin Alperen Burak, üniversitelerdeki terör olaylarına ilişkin kaleme aldığı yazısında çarpıcı tespitlerde bulundu. Burak, yazısısında “Terör Kıskacında Üniversiteler” kitabına da değindi. Yazısında medyada sıkça kullanılan “Karşıt görüşlü öğrenciler” çatıştı söylemlerinin arka planına da değinen Burak’ın yazısı:

Hüseyin Alperen BURAK
alperenburak67@hotmail.com

Üniversitelerde yaşanan şiddet olayı hep aynı başlıkla verilir: “Karşıt görüşlü öğrenciler çatıştı.”

Zihinleri çok fazla yormayan ve düşünmeye sevk etmeyen bu başlık, şu an üniversitelerimizde yaşananları da gizlemek için seçilmiş ve vazifesini hakkıyla yapan! bir cümledir.

Çünkü bu başlıkla verilen haber, kimsenin umurunda olmuyor. Karşıt görüşlü deyince, birkaç romantik solcuyla birkaç milliyetçi/ülkücünün kavgası olarak algılanıyor.

Oysa üniversitelerde yaşanan ve “Karşıt görüşlü öğrenciler çatıştı” başlığıyla geçiştirilen bütün şiddet olaylarının temelinde Etnik/Bölücü Terör örgütü üyeleri/sempatizanlarının üniversite içerisinde kendi görüşlerine engel gördüklerine uyguladıkları baskı ve ideolojilerinin propagandası için yaptıkları şiddet eylemleri yatmaktadır.

Legal görünümlü dernek-vakıf-kulüp isimleriyle, kültürel faaliyet! adı altında örgüt, propagandasını sürdürmekte ve içinden çıkılmaz bu sarmalın ağına aldığı genç beyinleri, birer militana dönüştürmektedir. İşte bu yapının içinde aitlik duygusu gitgide pekişen öğrenciler!, “özgürlük” adı altında üniversiteleri örgütün arka bahçesine çevirmek için, her türlü şiddet eylemini yapmaktadırlar. Sonrası zaten malum, dağ ya da şehir yapılanmasının içinde devleti yıkmak, ülkeyi bölmek için hazır kıta bekleyen yüzlerce üniversiteli terörist…

Sözde “devrimci” bu etnik bölücü grupların basın-yayın dünyasında destekçisi olan eski tüfekler, milli ve manevi değerlere saldıran bu güruhun yaptıklarını “demokratik hak!” olarak sunmakta ve PKK yandaşlarının yaptıklarına karşı duranları faşizm ile suçlamaktadırlar. Hal böyle olunca, bayrağımıza hakaret eden,  maneviyatımıza sövenler mağdurmuş gibi bir hava estirilmektedir.

Oysa içinde masum sivillerin olduğu otobüsü ateşe veren, kamu malını yıkan-yakan, askere/polise kurşun sıkan zihniyetle üniversitelerde terör örgütü adına eylem yapanların ararsında hiçbir fark yoktur. Hepsi aynı amaca hizmet etmektedir.

PKK’nın dağ kadrosu  “Açılım!” sonrası şiddet eylemlerine ara verdiği halde “örgüte katılım bitti” denemiyorsa bu, PKK terör örgütünün, üniversitelerde yapılanmaya ve propaganda yapmaya devam etmesinden kaynaklanmaktadır

Sadece geçtiğimiz yılın bahar döneminde üniversitelerde 100’den fazla şiddet olayının yaşandığı gerçeğinden hareket edersek, PKK’nın üniversiteleri kıskaca almış olduğunu da anlarız.

“Karşıt görüşlü öğrenciler çatıştı” başlığı altında sulandırılan üniversitelerimizdeki bölücü faaliyetlere dair yapılmış en kapsamlı araştırma, araştırmacı-yazar Batuhan Çolak’ın, 8 yılda tamamladığı “Terör Kıskacında Üniversiteler” adlı eseridir.

Kitapta, PKK’nın üniversite faaliyetlerine ve yapılanmasına dikkat çeken Batuhan ÇOLAK,  aynı zamanda örgütün kuruluşundan günümüze kadar geçirdiği değişimi ve stratejilerini de anlatmaktadır.

Bu araştırma için, 30 binden fazla haber metni ve 80 bin sayfadan fazla doküman tarayan Batuhan ÇOLAK, “Üniversiteye okumak için gelen ve okulda karşılaştığı PKK terörü sonrasında kalıcı sağlık sorunları yaşayacak şekilde maddi ve manevi saldırılara uğrayan, yaralanan, okuluna devam edemeyen yüzlerce genç”le görüşerek, üniversitelerde PKK’nın varlığını ve gençlerin karşılaşacağı üniversite ortamını göz önüne sermektedir.

“Terör Kıskacında Üniversiteler”’de Batuhan ÇOLAK, sadece PKK’nın üniversitelerdeki örgütlenmesinin ve “terör örgütünün neden bir türlü bitirilemediğinin” tespitini yapmakla kalmıyor, sorunun çözüme dair öneriler de sunuyor.

Büyük bir emekle ortaya koyduğu eserden dolayı kendisini kutluyor, başarılar diliyorum.

Selam ile…

ayrıntılı bilgi için: www.universitelerdeteror.com 

üniversitelerde-terör

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.