Son Dakika
11 Aralık 2019 Çarşamba

MHP ve CHP’nin Kasetlerini Cemaat Yayınladı !

09 Şubat 2014 Pazar, 19:00

Erdoğan kasetler hakkıonda ilk kez bu kadar açık konuştu !

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’daki metro temel atma töreninde konuştu. Zaman Gazetesi yazarı Mümtazer Türköne’yi sert sözlerle eleştiren Erdoğan, CHP ve MHP ile ilgili çıkan kasetlerle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

HaberDokuz.com / Özel Haber

“KASETLERİN ARKASINDA PARALEL YAPI VAR”

Erdoğan yapmış olduğu açıklamalarda ilk kez kaset olaylarının arkasındaki güçlere atıfta bulundu. Erdoğan’ın hedefinde paralel yapı olarak tanımladığı Gülen cemaati vardı. CHP ve MHP kasetlerini yayınlayan gücün “paralel yapı” olduğunu iddia eden Erdoğan şunları söyledi:

CHP VE MHP KASETLERİNİ CEMAAT YAYINLADI

Başbakan Erdoğan’ın o ifadeleri şöyle:

“- Sayın Baykal ile ilgili o çirkin görüntüleri sergileyen de bu yapıydı. Anayasa tartışmalarını yapıyorduk. Ulaştırma bakanıma dedim ki, bunu hemen anında durdurun. Talimatı verdim ve hemen o yayın anında yarım saat içinde durduruldu. O kaset sebebiyle bugünkü genel müdür partinin başına geldi. Şimdi utanmadan sıkılmadan bunun karşısına dikiliyorlar. Yanındaki yardımcısı için de bunlar yayınlandı. Biz durdurduk. Bahçeli’nin yanındaki kişiler için de bunlar yayınladı. Onları da biz engelledik durdurduk. İşte bu paralel yapıydı bunları yayınlayan. Paralel yapının yönetimi bunları yaparken, şimdi nasıl oluyor da bunları savunuyorlar anlamıyorum.”

TÜSİAD SEN İŞİNE BAK

“Bu işin içinde bir de TÜSİAD var. Seni işine bak, üretim yap. Sen hiçbir iktidarın döneminde kazanmadığın kadar kazandın. Daha önceki iktidarlar farklı şeyler vermiş olabilir, bizden alamazsınız. Bizden hakkınız olmayanı alamazsınız. Bakkallar nasıl kontrol edilirse, sen de kontrol edileceksin. Bu işin içinde belli medya grupları da var. CHP var, MHP var.

Yurtdışındaki odakların maşası olan örgüt Türkiye’deki saf insanları da kullanarak AK Parti’yi yıpratmaya çalışıyor. Bu örgüt, CHP ve MHP’yi adeta parmağından oynatıyor. Tek dertleri hükümeti yıpratmak. Bu ülkenin bu milletin çıkarlarını hedef alıyor.

Nasıl oldu da ittifak kurdunuz. CHP bu örgütten oy alacağını sanıyorsa yanılıyor. Bu paralel örgüt, CHP’yi ele geçirmiş, parmağında oynatıyor olabilir. Ama samimi kardeşlerim bu oyuna gelmez, bu ittifaka geçit vermez.”

chp-ve-mhp-kasetleri

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.