Tuncel Kurtiz’in Ölüm Nedeni Belli Oldu

26 Ocak 2014 Pazar, 04:51

Türk sineması ve tiyatrosunun usta ismi Tuncel Kurtiz, Eylül 2013’te sabah spordan döndükten sonra aniden fenalaşarak hayatını kaybetmişti. Yaşananların ardından savcılık otopsi raporu talep etmişti. Otopsi raporı savcılığın eline ulaştı. Rapora göre, Kurtiz kalp krizi sonucu hayata sözlerini yumdu.

SAVCILIK OTOPSİ RAPORU İSTEDİ

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Kurtiz olay sırasında evde yalnız olması sebebiyle ölümünü araştıran olay yeri inceleme ekipleri ve savcılık geniş çaplı soruşturma başlattı. Kurtiz’in ölümünün şüpheli olabileceği ihtimalini değerlendiren savcılık, Adli Tıp Kurumu’ndan kesin ölüm sebebi ile ilgili rapor talep etti.

ÖLÜM NEDENİ: KALP RAHATSIZLIĞI

Adli Tıp Kurumu’ndan beklenen kesin rapor, savcılığa geçtiğimiz günlerde ulaştı. Rapora göre; Kurtiz kalp ve damar hastalıkları sebebiyle, yani kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu. Kurtiz’in kanında alkol ya da siyanür tespit edilmedi. Kurtiz’in cenazesi, İstanbul Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenen törenin ardından, vasiyeti doğrultusunda Kazdağları eteklerindeki Çamlıbel köyüne götürülmüştü.

10 BİN KİŞİ UĞURLAMIŞTI

Kurtiz, sanat dünyasının ünlü isimlerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı törenle. kendisinin de istediği gibi denizi gören ve yol kenarında bulunan bir mezar yerine defnedilmişti.

tuncel kurtiz

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz